Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Coraz więcej motocykli na naszych drogach. Policja prosi o zachowanie podstawowych zasad dla bezpieczeństwa

Facebook Twitter

Zwykle na początku kwietnia rozpoczyna się sezon motocyklowy. Na jego oficjalne otwarcie na błoniach jasnogórskich jeszcze trochę poczekamy, ale już pierwsi miłośnicy jednośladów pojawiają się na ulicach Częstochowy.

fot. Pixabay

W całym regionie widać na drogach, że pogoda już zachęciła motocyklistów do wyprowadzenia maszyn z garaży. Policja tym samym apeluje o rozwagę:

Pogoda zachęca miłośników jednośladów do podróżowania pod drogach miasta i powiatu. Motocyklistów na naszych drogach regularnie przybywa, dlatego już dzisiaj apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku, by każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do celu. Motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek często przypłaca życiem.

Jak mówi rzecznik częstochowskiej policji Sabina Chyra- Giereś – nie zapominajmy o podstawach bezpiecznej jazdy. Nie zapominajcie używać kierunkowskazów, co powoduje niebezpieczne sytuacje z udziałem motocyklistów:

Co jest dużym lekceważeniem wobec innych i stanowi ogromne zagrożenie. To samo dotyczy korzystania z lusterek wstecznych, tym bardziej że niewielkich rozmiarów jednoślady są mniej widoczne na drodze, dlatego trzeba przewidywać zachowanie innych uczestników ruchu. Tak jak pieszy przed wejściem na pasy musi się rozejrzeć, tak samo kierujący przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru musi się upewnić, że swoim zachowaniem nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa innych uczestników. Patrzcie w lusterka nie raz, a przynajmniej dwa razy zanim wykonacie manewr

– radziła wszystkim na naszych drogach, podkom. Sabina Chyra-Giereś z miejskiej komendy w Częstochowie. W sytuacji gdy rozpoczyna się sezon motocyklowy, musimy być jeszcze bardziej czujni w codziennym ruchu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022