Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Coraz bliżej rozpoczęcia prac budowlanych na ulicach Głównej i Przejazdowej

Facebook Twitter

Inwestycja rozwiąże wiele problemów komunikacyjnych w mieście, liczą władze Częstochowy. Znaczący poślizg ich realizacji spowodowało także opóźnienie w budowie obwodnicy w ramach autostrady A1.

Miasto nie może jednocześnie prowadzić kilku tak dużych inwestycji co wpłynęłoby na płynność ruchu. Jak wiadomo od dawna kierowcy czekają na zapowiadane zmiany:

Z jednej strony czekają, ale z drugiej chcieliby też, aby całe miasto nie wyglądało jak jeden wielki poligon. Oczywiście, w przypadku  DK 1 i DK 46 wiemy jak będzie wyglądał harmonogram realizacji tych zadań tak, żeby te utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze.

– mówił dyr. MZDiT Piotr Grzybowski. Rozbudowa DK-46 zaplanowana jest wraz z budową obejścia ul. św. Barbary do ul. Pułaskiego. Inwestycja o wartości 98 mln zł ma duże znaczenie dla dzielnic Gnaszyn-Kawodrza, Podjasnogórska oraz dla samego centrum Częstochowy. Przebudowana droga stworzy bezpieczne połączenia z autostradą A1 i oddawanymi kolejno do użytku węzłami…

Wcześniej udało się pozyskać pieniądze na ulice, Drogę Wojewódzką 908, więc południowy węzeł został skomunikowany z naszymi terenami. Następnie DK 1 – duży projekt – skomunikował nas z północnym węzłem, dodatkowo mamy możliwość wydatkowania środków na ulice: Główną i Przejazdową, a więc kolejny węzeł autostradowy będzie dobrze skomunikowany z terenami w mieście Częstochowa.

– mówił prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Prace budowlane mają ruszyć w drugiej połowie tego roku, mają szansę rozpocząć się latem. Oprócz nowych nawierzchni, powstaną też nowe chodniki i ścieżki w ciągu ulic Głównej i Przejazdowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj