Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z tą wodą przy Kopalnianej? Mieszkaniec czeka na przyłącze… Interweniujemy w Wodociągach

Facebook Twitter

Co z tą wodą dla nowych domów powstałych w dzielnicy Dźbów? Z zapytaniem do nas zgłosił się jeden z mieszkańców południowo-zachodniej części miasta, który ma problem z przyłączem wody i kanalizacji.

Fot. Pixabay

Co z tą wodą przy Kopalnianej? Mieszkaniec czeka na przyłącze…

Dzień dobry. Mam taki problem. Córka moja wybudowała się w Dźbowie na ulicy Kopalnianej i tam powstało kilka domów i mają jeden problem – nikt im nie chce podłączyć wody i kanalizacji. Nawet wodociągi się z tego wycofują, ale przedtem decyzje wydali, że można, że jest możliwe wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego. Czy może ktoś pomóc w tym temacie ludziom z Kopalnianej?

Pytanie skierowaliśmy do Wodociągów Częstochowskich, mówi rzecznik miejskiej spółki Paweł Gruszczyński:

Paweł Gruszczyński: Na przestrzeni czasu jeden z mieszkańców z ulicy Kopalnianej w Dźbowie wystąpił rzeczywiście z wnioskiem o wydanie warunków technicznych na podłączenie wody. Służby spółki takie warunki techniczne wydały, które następnie zostały przedstawione inwestorowi. Nie jest prawdą, jakoby spółka z takich warunków technicznych się wycofała, ponieważ są one nadal obowiązujące i pozwalają na swobodne wykonanie takiego przyłącza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, za wykonanie przyłącza do posesji odpowiedzialny jest inwestor.

Jak przyznaje rzecznik, Wodociągi Częstochowskie zajmują się przede wszystkim miejską infrastrukturą wodną, wszelkie inne prace, tak jak w tym przypadku – komercyjne podłączenia wody są na drugim planie:

Paweł Gruszczyński: Co do zasady, spółka realizuje przede wszystkim podstawowe zadania w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, polegające m.in. na utrzymaniu infrastruktury, usuwaniu awarii. Zadania komercyjne realizowane są w momentach, w których czas na to i organizacja pracy pozwala. Aktualnie realizujemy zadania zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Faktem jest natomiast, iż w międzyczasie inwestor zwrócił się z zapytaniem o możliwość odpłatnego wykonania przyłącza, w wyniku czego przedstawiona została oferta, która jednak – pragnę podkreślić – nie spotkała się z aprobatą klienta.

Jak dodaje rzecznik Paweł Gruszczyński, domy przy ul. Kopalnianej nadal mogą zostać przyłączone do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej:

Paweł Gruszczyński: W tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyłącze takie wykonane zostało przez wykonawcę zgodnie jednak z wydanymi wcześniej warunkami technicznymi. Trudno wypowiadać mi się za jednostki, które świadczą takie usługi. Inwestor ma prawo ich swobodnego wyboru, ale pragnę zaznaczyć, że są to już kompetencje inwestora. Pragnę zaznaczyć, że warunki techniczne są aktualne i spółka w żadnym wypadku się z nich nie wycofała. Na każdym etapie służymy doradztwem i pomocą

– dodaje rzecznik Wodociągów Częstochowskich.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024