Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z rozjeżdżonymi rondami przy Srebrnej? MZD odpowiada na interwencję. Ronda poprawiono

Facebook Twitter

Drogowcy poprawili już ronda przy Srebrnej w dzielnicy Zawodzie. W tej sprawie interweniowała nasza słuchaczka, pisząc o obluzowanej kostce brukowej na skutek objazdów przy remoncie DK91.

fot. google.pl/maps

Natężenie ruchu jest tam spore, co może powodować większe ubytki w jezdni, ale MZD ma zamiar na bieżąco monitorować stan tych odcinków. Niezbędne okazały się doraźne naprawy:

Maciej Hasik: Co do rond brukowanych prowadzących na most w ulicy Srebrnej, to zarówno z jednej jak i z drugiej strony bruk został wyrównany, zabezpieczony, wzmocniony. Nic tam się już z tym nie dzieje i dziać nie powinno. Wiadomo, że jest tam wzmożenie spore natężenia ruchu kołowego, ale jest to na bieżąco monitorowane. Natomiast ulica Srebrna dalej w kierunku Mirowskiej to jest ulica, która już wcześniej była w stanie wątpliwym oczywiście ona nadaje się do jazdy i nic się złego nie dzieje, co by zagrażało bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jeszcze przez blisko rok będzie tam kierowany ruch z al. Wojska Polskiego

– mówi Maciej Hasik – rzecznik MZD. Mieszkanka Zawodzia zwracała uwagę, że ciężki transport niszczy nie tylko ronda, ale i ul. Srebrną, również na dalszym odcinku do skrzyżowania z ul. Mirowską.

Maciej Hasik: Niemniej wiadomo, że jej stan jeszcze przed zmianą w organizacji ruchu, a teraz tym bardziej będzie się pogarszał i trzeba będzie na bieżąco ją zabezpieczać, tak by nie było tam niebezpiecznie. Po zakończeniu tych utrudnień, które wiążą się z przebudową al. Wojska Polskiego, po prostu dokonać niezbędnych takich trwałych napraw, a nie doraźnych. Do tego czasu po prostu zabezpieczać ten ciąg objazdu, który wiedzie ulicą Srebrną, nie przebudowywanym od dłuższego czasu śladzie.

– wyjaśniał rzecznik w zarządzie dróg Maciej Hasik.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj