Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z ewidencją źródeł ciepła? Nie wszyscy złożyli deklarację

Facebook Twitter

Z ostatnim dniem czerwca minął termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Przypomnijmy, każdy właściciel nieruchomości miał obowiązek poinformować urzędników czym ogrzewa swój dom czy podać źródło opalania. Do ostatniej chwili o obowiązku przypominali częstochowscy urzędnicy. Jak poradzili sobie z tym mieszkańcy regionu?

W naszym województwie zbierano dane ze 167 gmin. Najlepszy wynik, bo 86 procent złożonych deklaracji odnotowano w naszym rejonie w Opatowie czy Pawonkowie koło Lublińca. Z obowiązku dobrze wywiązali się także mieszkańcy kilku innych miejscowości, gdzie złożono co najmniej 80 procent deklaracji to: Boronów, Lubliniec, Konopiska, nieco słabiej było z tym w Woźnikach, Pankach czy Kłomnicach. Prawie na samym końcu listy są natomiast: Mykanów, Miedźno czy Zawiercie, gdzie dokument złożyło zaledwie od 38 do 42% mieszkańców.

A jak wypadają w tym zestawieniu gminy w których smog najbardziej daje się we znaki?

W Częstochowie obowiązku dopełniło tylko 41% mieszkańców, a w Myszkowie 70%. Dodajmy, że zestawienie nie jest jeszcze pełne. Wiadomo, że deklaracji papierowych wpłynęło o wiele więcej, urzędnicy zgodnie z prawem maja czas na wprowadzenie ich do systemu do końca tego roku, wtedy poznamy rzeczywiste dane.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj