Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z doświetleniem ulicy Orzechowskiego? Interweniujemy w sprawie egipskich ciemności w centrum miasta

Facebook Twitter

Co z doświetleniem ul. Orzechowskiego? Pytają nas słuchacze. Mieszkańcy sygnalizują, że na długim odcinku między dworcami PKP i PKS ulica pozostaje ciemna i niebezpieczna, obawiają się tędy spacerować po zmroku, a to m.in. miejsce zatrzymywania się busów i przystanków dla pasażerów.

fot. Manfred Richter/ Pixabay

Sprawę zgłosiliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Maciej Hasik wyjaśnia, że to teren między działkami miejskimi, a tymi administrowanymi przez PKP.

Nie tylko służby miejskie odpowiadają za oświetlenie i nie tylko zakłady energetyczne. Są też takie tereny, gdzie odpowiadają inne podmioty. Między dworcem kolejowym a dworcem częstochowskiego PKSu funkcjonuje oświetlenie i działa, odpowiada za nie PKS, a teraz terenem zawiaduje już PKP. Jeśli chodzi o pas drogowy i oświetlenie uliczne w istocie tego oświetlenia tam nie ma. Do tego, żeby powstało w formie optymalnej, potrzebna jest wiedza jak ten teren docelowo będzie wyglądać, bo są plany, żeby ten teren zmienił swoje oblicze.

Nie jest to teren administrowany przez miasto ale faktycznie oświetlenie uliczne w tym miejscu jest znikome i nie spełnia swojej roli, zauważa Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. Są plany co do uzupełnienia braków w lampach ulicznych i zaprojektowania nowej instalacji:

Trudno nam, jako Zarządowi Dróg, przygotować się do instalacji takiego oświetlenia publicznego przy ul. Orzechowskiego. Nasi oświetleniowcy chcą ten stan rzeczy zmienić, bo ani funkcjonujące tam oświetlenie nie spełnia swojej roli, ani nie działa, dlatego też nasi oświetleniowcy będą przygotowywać się do zaprojektowania możliwie najbardziej optymalnego oświetlenia ulicznego, które będzie później spełniało swoją rolę bez względu na przeznaczenie tego terenu. Taki projekt w najbliższych miesiącach powstanie. Po jego przygotowaniu będzie można już powiedzieć kiedy konkretnie powstanie oświetlenie przy ul. Orzechowskiego 

– zapowiadała Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj