Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co z budową hotelu pod Jasną Górą?

Facebook Twitter

Nadal nie wiemy, kiedy pierwszy w Częstochowie czterogwiazdkowy hotel zacznie przyjmować gości. Budowa obiektu cały czas się wydłuża, a przedsiębiorca nie dotrzymał kolejnych wyznaczonych terminów. Mimo pomocy ze strony miasta.

Według pierwszych zapewnień czterogwiazdkowy hotel miał zostać otwarty późną wiosną 2013. Potem przedsiębiorca obiecywał, że hotel zacznie funkcjonować latem 2015 roku. Dziś już wiadomo, że i tego terminu nie uda się dotrzymać.

Właściciel terenu, na którym stoi budynek zakupił go od miasta na preferencyjnych warunkach. Mógł go kupić, także bez przetargu. Jego właścicielem stał się w styczniu tego roku. Rzeczoznawca działkę wycenił na ponad 9,2 mln zł, a nakłady firmy były o ponad 2 mln niższe – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Przedsiębiorca obiecywał, że hotel zacznie funkcjonować latem tego roku. Patrząc na stan budynku trudno uwierzyć aby w najbliższym czasie prace zostały zakończone.

Wprawdzie budynek jest już zamknięty ma okna i drzwi ale czekają go jeszcze prace wykończeniowe. Przedsiębiorca zapowiada, że prace ruszą pełną parą pod koniec lipca. Nie podaje jednak terminu zakończenia budowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj