Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co w pogodzie na weekend? Sprawdź prognozy

Facebook Twitter

Synoptycy IMGW nie zostawiają złudzeń: Weekend będzie przede wszystkim chłodny i deszczowy. Niemal w całym kraju będą występować przelotne opady deszczu i burze, a temperatura w dzień nie będzie przekraczać 24°C. Odczujemy także umiarkowany i często porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu. W sobotę i niedzielę wysoko w Tatrach może padać deszcz ze śniegiem.

Piątek (8 lipca)

Polska jest w zasięgu zatoki związanej z układem niżowym nad północną Skandynawią i Morzem Północnym. Z zachodu na wschód wędruje front okluzji. Napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie rośnie.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie burze. Na wschodzie sumy opadów miejscami do 20 mm, w rejonach górskich do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 21°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. Wysoko w Beskidach okresami opady deszczu. Temperatura od 10°C do 13°C. W górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Sobota (9 lipca)

Prawie cała Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, tylko przejściowo zaznaczą się płytkie zatoki niżowe i strefy frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu będzie napływało coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 20°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Wysoko w Beskidach możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni.

Niedziela (10 lipca)

Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, w napływającym z północnego zachodu chłodnym powietrzu polarnym morskim. Po południu ciśnienie zacznie rosnąć.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, w rejonach podgórskich około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023