Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co słychać na częstochowskim rynku nieruchomości?

Facebook Twitter

W Radiu Jura sprawdzamy jak wygląda częstochowski rynek nieruchomości. Coraz więcej osób ma ochotę nas woje własne M. Czy pod Jasną Górą kupuje się mieszkania za gotówkę czy na kredyt?

fot. PIRO4D / pixabay.com

O to zapytaliśmy eksperta:

Na chwilę obecną na rynku panuje tendencja, że bardzo dużo osób kupuje mieszkania za gotówkę. To też jest spowodowane tym, że ludzie nie trzymają środków finansowych w bankach, tylko inwestują je w nieruchomości i stricte mieszkania pod wynajem. Jeżeli chcielibyśmy to średnio policzyć, to wychodzi mniej więcej tak, że te zakupy odbywają się 50:50. 50% idzie na kredyt, a 50% za gotówkę. Bardzo dużo osób inwestuje w ten sposób.

Ile trzeba zapłacić za 60-metrowe mieszkanie w Śródmieściu Częstochowy?

Wszystko zależy od standardów, lokalizacji oraz z czego wybudowany jest dany blok i dane mieszkanie. Przykładowo, na dzień dzisiejszy na rynku pierwotnym, mieszkanie w stanie deweloperskim w centrum miasta jest to cena 5500 zł do 6000 zł za metr kwadratowy. Jeżeli chodzi o mieszkanie „pod klucz” trzeba doliczyć ok. 1000, może 1500 zł do tych cen. Mieszkanie w dobrym standardzie w centrum Częstochowy będzie kosztować między 7 tysięcy, a 8 tysięcy za metr. Jeżeli byłby to rynek wtórny, ceny wahają się między 5 a 6 tysięcy. Przy takich mieszkaniach jak np. 60 m², czyli mieszkanie przeważnie trzy pokojowe, plus kuchnia i łazienka, ceny oscylują między 300 a 350 tysięcy.

– mówił Łukasz Żabicki z jednego z częstochowskich biur nieruchomości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj