Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co kupić na prezent i jak na tym zaoszczędzić?

Facebook Twitter

Już niedługo Black Friday - dzień zakupów, a tuż po nim zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Przygotuj się do nich wcześniej i dowiedz się, jak możesz kupić wszystkie planowane przedmioty taniej [MATERIAŁ PARTNERA]

fot. materiał partnera

Korzyści z Black Friday

Niektóre z tradycji zagranicznych warto zapożyczyć. Takim przykładem jest święto Black Friday, czyli jeden dzień w roku, w którym są ogromne promocje. Nie są to tradycyjne sezonowe wyprzedaże – obniżki mogą tym razem sięgnąć nawet 70%! Dzieje się to zawsze w ostatni piątek listopada i tym razem mamy okazję do świętowania 27 listopada. Tradycja zawędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, ale to w Kanadzie stworzono to święto. Odbywa się ono zawsze w piątek po popularnym tam Święcie Dziękczynienia. W Polsce od 2015 regularnie coraz więcej sklepów przyłącza się do akcji, ponieważ w tym dniu z roku na rok zwiększa się sprzedaż – w końcu każdy pragnie kupić dobre produkty znacznie taniej. Jako, że galerie zostały zamknięte, mamy możliwość skorzystania z tych promocji jedynie online. Ma to pewne plusy – nie musimy już stać w kolejkach ani wychodzić z domu, aby zakupić wszystko to, czego potrzebujemy. Warto więc już kilka dni przed poszukać, jakie strony oferują zniżki i z czego warto skorzystać. Pomocne w tym są wszelkie serwisy, na których znajdujemy wiele ofert. Można porównać tam ceny i parametry, a następnie wybrać tę ofertę, która jest najlepiej do nas dopasowana.

Pomysły na prezenty

Black Friday możemy sprytnie wykorzystać do tego, aby nie tylko zakupić dla nas produkty w najlepszych cenach, ale również rozejrzeć się za prezentami dla najbliższych. To dobry dzień do zakupu droższych produktów – głównie z działu elektronika. Tam oszczędność może wynosić nawet kilkaset złotych! Jeżeli nie wiemy, co zakupić członkom naszej rodziny, warto najpierw zastanowić się, co będzie dla nich odpowiednie. Może ostatnio skarżyli się, że na przykład ich laptop ciągle się psuje i nadaje się do wymiany? Słuchając ich potrzeb, możemy nie tylko sprawić niespodziankę, ale również podarować coś praktycznego, co będzie rzeczywiście wykorzystywane w codziennym życiu. Odpowiednio dobrany sprzęt może ułatwić nam życie lub dostarczyć dużo rozrywki. Coraz większą popularność zdobywają również smartwatche – pozwalają na rozpoczęcie bardziej aktywnego trybu życia, mierzenia kroków, spalonych kalorii podczas treningu czy parametrów zdrowotnych. Wybór jest naprawdę duży. Allegro jest przykładem strony, gdzie możemy zainspirować się i wybrać spośród setek produktów i na pewno znajdziemy coś dla każdego członka rodziny – od najmłodszych do najstarszych.

Na co warto zwrócić uwagę?

Oszczędzanie poprzez zakupy – to możliwe! Wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim dobrze jest wcześniej kontrolować cenę rynkową pożądanego przez nas produktu. Często zdarza się, że marki próbują skorzystać na Black Friday i nieczujności klientów, podwyższając ceny i podawać zawyżoną kwotę, z której produkt został przeceniony. Warto więc być świadomym klientem i znać prawdziwe wartości artykułów. Kolejnym aspektem jest odpowiednia lista zakupów. Kiedy wiemy, co mamy kupić, nie ulegamy impulsom i łatwiej jest nam podjąć racjonalne decyzje. Pamiętajmy, aby kupować zawsze z zaufanych źródeł – zakupy przez internet są bezpieczne, jeżeli wcześniej sprawdzimy autentyczność portalu i fakt, że sprzedają tylko oryginalne produkty. Nie należy również zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. W obecnej sytuacji w kraju nie jest pewne, czy zamknięcie galerii handlowych nie przedłuży się i pozostaną nam jedynie zakupy online. W tym przypadku należy pamiętać o tym, iż przesyłka w najlepszym przypadku będzie u nas po dwóch dniach roboczych, a czasami z powodu większego obciążenienia w okresie świątecznym później. Dobrze jest więc już tydzień przed wybrać wszystkie upominki i dokonać zakupu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj