Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co dalej z Torem Wyrazów? Wraca temat toru w Blachowni, który chętnie wykorzystywały działające na naszym terenie automobilkluby

Facebook Twitter

W jego sąsiedztwie przebiega nitka autostrady, ale pojawiły się skargi na hałas ze strony okolicznych mieszkańców.

Niejasności wyjaśniają władze Blachowni:

Jak wynika z oświadczenia burmistrz Blachowni, od ponad dwóch lat Tor Wyrazów jest pod nadzorem gminy, a samorząd chce przywrócić obiektowi dawne znaczenie i odpowiedni wygląd. Nie ma tez mowy o jego sprzedaży. Już w 2018 roku podpisano odpowiednie porozumienie w sprawie rewitalizacji toru. Pojawiły się tez wnioski o zewnętrzne finansowanie odnowienia tego miejsca. Zaplanowano budowę uniwersalnego toru dla kartingu czy samochodów, budowę ośrodka szkoleniowego do doskonalenia jazdy kierowców, a nawet powstanie zaplecza szkoleniowego. Przygotowania zwolniły, a jak wyjaśnia burmistrz Szymańska, budżet Blachowni nie udźwignie tej realizacji samodzielnie. Terenem opiekuje się aktualnie Stowarzyszenie Automobilklub Blachownia, które złożyło wniosek do budżetu obywatelskiego o wyposażenie terenu i uporządkowanie. Nadal w mocy jest porozumienie z Częstochową i Automobilklubem Częstochowskim. Przeciwnie, służy zarówno terenowi, jak i mieszkańcom.

– tematem zainteresował się Mariusz Osyra. Czekamy zatem na rozwój zdarzeń, w przyszłości być może tor na Wyrazowie doczeka się wreszcie rewitalizacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj