Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co dalej z prądem dla Częstochowy? Urząd Miasta wyjaśnia

Facebook Twitter

Co dalej z prądem dla instytucji miejskich w Częstochowie? Po tym jak samorząd nie otrzymał żadnych ofert w kolejnym już przetargu na dostawę energii, ponawia go raz jeszcze. Miasto nie ma dostawcy dla blisko 140 jednostek i spółek miejskich.

fot. Pixabay

Liczy się czas, bo koszty rosną, a czasu do końca roku jest coraz mniej:

Magdalena Grabałowska: Potencjalni oferenci zadawali w toku drugiego postępowania liczne pytania, na które uzyskali odpowiedzi. Termin otwarcia ofert został przesunięty na 14 listopada, aby wszystkie zainteresowane mogły wziąć pod uwagę wyjaśnienia miasta i przygotować swoje oferty. Niestety, ostatecznie żadna ze spółek energetycznych nie przystąpiła do drugiego przetargu. Miasto rozpisuje teraz trzeci przetarg, ale z uwagi na upływ czasu, będzie to przetarg ze skróconym terminem składania ofert

– wyjaśnia Magdalena Grabałowska z częstochowskiego magistratu. W obliczu trudnej sytuacji związanej z kryzysem energetycznym i koniecznymi oszczędnościami, samorząd poszukuje szeregu możliwości zmniejszenia zużycia:

Magdalena Grabałowska: Kierownicy wszystkich jednostek miejskich zostali zobligowani do działań oszczędnościowych. Jednym z nich, realizowanych przez Miejski Zarząd Dróg, jest okresowe ograniczenia w działaniu oświetlenia ulicznego w Częstochowie w godz. 1:00 do 4:00 w nocy. Zakres organiczny w mieście między 1:00 a 4:00 będzie sukcesywnie zwiększany według harmonogramu przygotowanego przez Miejski Zarząd Dróg.

Zakres działań związany z oszczędnościami będzie jeszcze aktualizowany. Jednostki miejskie mają zaoszczędzić 10% swojego zużycia energii elektrycznej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023