Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co dalej z kładką dla pieszych nad DK1?

Facebook Twitter

W rejonie ul. Mireckiego samochód ciężarowy uderzył w kładkę, która łączy Raków z Błesznem. Przejście czasowo zostało zamknięte, a policja poszukuje kierowcy auta, które zahaczyło o obiekt.

Nieustalony dotąd kierujący prawdopodobnie pojazdem ciężarowym typu betoniarka uszkodził wiadukt na wysokości ul. Mireckiego. Do czasu przeprowadzenia szczegółowej ekspertyzy tego obiektu został on zamknięty dla ruchu pieszych. Świadków zdarzenia oraz osoby posiadające nagranie z wideorejestratora prosimy o kontakt z Komisariatem 6. Policji w Częstochowie lub kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997.

Informowała Sabina Chyra – Giereś z KMP w Częstochowie. Aktualnie eksperci budowlani sprawdzają czy kładka nie została uszkodzona:

Kładka dla pieszych to jest ważny ciąg komunikacyjny w tej części miasta, dlatego też konieczne było sprawdzenie czy nienaruszona została konstrukcja tej kładki, tego obiektu. By to mogło mieć miejsce, przeprowadzić stosowne ekspertyzy, kładka została zamknięta dla ruchu pieszego na okoliczność właśnie tych badań, które potrwają od kilku do kilkunastu dni. Dlatego też ze względów bezpieczeństwa,bo na razie nie wiadomo, czy bezpiecznie można tam się poruszać, prosimy nie omijać tych wygrodzeń, barier i otaśmowania, dlatego właśnie z uwagi na to zdarzenie losowe, zdarzenie drogowe musimy sprawdzić, czy jest dalej bezpiecznie poruszanie się po kładce.

Mówi Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg. Do „Drogowców” docierają sygnały, że mimo zamknięcia kładki, pojawiają się na niej piesi:

Też prosimy o cierpliwość i znalezienie alternatywnego przejścia, bo przez kilka do kilkunastu najbliższych dni kładka w ciągu ulicy Mireckiego będzie zamknięta dla ruchu pieszego.

W najbliższym czasie kładka przy ul. Mireckiego i tak ma zostać rozebrana:

Warte przypomnienia jest to, że wszystkie kładki, wszystkie obiekty mostowe w ciągu DK1 od alei Jana Pawła II do ulicy Rakowskiej zostaną zdemontowane i wybudowane na nowo wraz z nowymi obiektami, których dotąd jeszcze nie było. w ramach wielkie przebudowy DK1, która rozpocznie się wiosną tego roku. Do tego czasu jednak oczywiście mamy nadzieję i chcemy by te obiekty, które są aktualnie dostępne były czynne i by mogli korzystać mieszkańcy, tak jak z kładki przy ul. Mireckiego czy na wysokości ulicy Mireckiego. By to jednak było bezpieczne po tym zdarzeniu drogowym musimy sprawdzić stan techniczny tego obiektu, dlatego na tę okoliczność dla ruchu pieszego przez kilkanaście najbliższych dni będzie zamknięty.

Dodawał rzecznik Zarządu Dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021