Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Co dalej z Domem Księcia

Facebook Twitter

Czy jest szansa na sprzedaż Domu Księcia? Rada Miasta potraktowała uchwałę w sprawie wyrażenia zgody dla prezydenta Częstochowy na jego zbycie, jako pierwsze czytanie. Dom Księcia został wysiedlony, a opustoszały budynek został zabezpieczony przed dalszym niszczeniem.

fot. czestochowa.pl

Miasto od dawna starało się pozyskać inwestora, ale dotąd bezskutecznie. Budynek niemal utracił swój dawny charakter…

Ocenia Hubert Wąsek, prezes częstochowskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Koszty kompleksowego remontu zabytkowej kamienicy wyliczono kilka lat temu na ok. 40 mln złotych. Dziś kwota potrzebna na przywrócenie mu świetności może sięgnąć ponad 50 mln…

Mówi Łukasz Banaś, częstochowski radny z którym rozmawiał Mariusz Osyra. Prezydent wnioskował do rady miasta, aby dała mu zgodę na sprzedaż nieruchomości. W uzasadnieniu projektu uchwały nie ma jednak mowy o inwestorze: nie wiadomo czy miasto nadal na niego czeka.

Dodaje Krystyna Stefańska, radna miejska. Dom Księcia ma ponad sto lat i przypomnijmy powstał w czasach ostatniego cara Rosji. Oprócz funkcji mieszkalnej przez lata pełnił też funkcję szpitala, w ostatnich dekadach był w mieszkaniowych zasobach komunalnych. Temat zgody na jego sprzedaż wróci na kolejnej sesji Rady Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj