StartSport Wiadomość dnia

Co dalej z AZS Częstochowa? Komentarz magistratu

Z klubu po kolei zaczęli odchodzić czołowi zawodnicy. Z drużyną pożegnał się także dotychczasowy trener Krzysztof Stelmach. Tydzień temu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej klub oznajmił, że ma spore problemy finansowe. Okazało się, że Magistrat oczekuje od „Akademików” zwrotu 300 tyś złotych dotacji, której udzielił poprzedniemu zarządowi. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak twierdzą włodarze biało-zielonych problem jest na tyle poważny że, „Akademicy” mogą nawet nie wystartować w rozgrywkach I ligi. W tej sytuacji poprosiliśmy o komentarz magistratu. Czy potwierdza krążące pogłoski, o tym, że miastu miałoby rzekomo zależeć na tym aby AZS zniknął z siatkarskiej mapy Polski?:

Jak wynika z uchwały, jeśli klub jest zadłużony wobec magistratu to nie może ubiegać się o dofinansowanie na promocję miasta poprzez sport na kolejny sezon

Mówił Aleksander Wierny – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. Niestety spór na linii miasto-AZS stawia w niepewności inny siatkarską drużynę z Częstochowy czyli Exact Systems Norwid. Klub poprzez ten konflikt ma także wstrzymane dofinansowanie na promocję miasta poprzez siatkówkę.

Zostaw komentarz