CKS Budowlani i nasi lekkoatleci świetni w mistrzostwach Polski w chodzie sportowym

CKS Budowlani i nasi lekkoatleci znów z sukcesami. Tym razem podczas Mistrzostw Polski w chodzie sportowym. Na dystansie 20 km wśród seniorów na ulicach Sulejówka, zwyciężył mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala. Był to jego pierwszy start od ostatnich igrzysk.

W czołówce był też reprezentant częstochowskiego klubu: Jakub Jelonek, który zakończył zawody na 5 pozycji. Nie mniej emocjonująca była też rywalizacja na krótszych dystansach w kategorii U 18 i U 20, w której startowali zawodnicy CKS. Aleksandra Walaszek na 5 km była 5-ta, debiutująca na 10 km Oliwia Kurpios wywalczyła 6 lokatę, a Wiktor Grubecki zajął 10 miejsce. Gratulujemy wyników.