Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ciężarówki powyżej 20 ton nie przejadą już przez skrzyżowanie pod Jasną Górą. Winne zamknięte przejście podziemne

Facebook Twitter

U zbiegu ulic Popiełuszki i Pułaskiego z Alejami NMP w Częstochowie obowiązuje nowe ograniczenie. Dotyczy ciężaru pojazdów, które mogą przejeżdżać przez to ruchliwe skrzyżowanie. Drogowcy nie chcą tędy przepuszczać ciężkiego tranzytu, czyli samochodów powyżej 20 ton.

fot czestochowa.pl

Wszystko przez zamknięte przed laty przejście podziemne w tym rejonie:

Z nieograniczonego tonażu ograniczamy ten zakres do 20 ton maksymalnie samochodów, które mogą właśnie z tym obciążeniem łącznie przejechać przez jezdnię u zbiegu ulic Pułaskiego, Popiełuszki i al. NMP z al. Sienkiewicza. To wynika z ekspertyzy, którą mamy obowiązek przeprowadzać na wszelakich obiektach, w tym także na obiektach takich jak nieczynne przejścia podziemne, takie tam nie funkcjonuje, ale istnieje.

Nowe oznakowanie na ulicach już stanęło, Miejski Zarząd Dróg apeluje o respektowanie ograniczenia ciężaru pojazdów. Zmiany wymusiła aktualna ekspertyza stanu technicznego skrzyżowania pod Jasną Górą:

Ograniczenia dotyczą samochodów ciężarowych powyżej 20 ton. Takie oznakowanie zostaje tam wprowadzone. Mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy prowadzą działalność, organizują tego typu przyjazdy samochodów tranzytowych, te informacje przyswoją i będą organizowali sobie te przyjazdy inną trasą. Wszystkie inne pojazdy: samochody osobowe oraz komunikacji miejskiej tamtędy będą mogły normalnie jeździć, więc dotyczy to tylko ograniczenia ruchu tego ciężkiego

– informował kierowców w tej sprawie Maciej Hasik, rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj