Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ciemno na ulicach między 1:00 a 4:00. Latarnie jednak nie są wyłączane wszędzie

Facebook Twitter

To nie tylko konieczność wynikająca z potrzeby szukania oszczędności, ale również wymóg ustawowy. Samorządy zostały zmuszone do oszczędzania energii ze względu na trwający kryzys energetyczny i wysokie ceny na rynku. W Częstochowie od kilku tygodni oszczędności w tym zakresie widać m.in. w czasowym wyłączaniu oświetlenia ulicznego.

fot. czestochowa.pl

Ich wprowadzenie jednak nie jest możliwe w każdej części miasta co precyzuje Maciej Hasik z MZD:

Maciej Hasik: W miejscach gdzie jest to możliwe ze względów bezpieczeństwa, czy działanie ważnych systemów miejskich. Takim system jest system monitoringu miejskiego, więc wszystkie ulice objęte monitoringiem nie są wyłączane. Chodzi też o inne strategiczne ciągi komunikacyjne jak np. objazdy, czy szlaki autobusów nocnych. Pozostałe ulice są wyłączane – jeśli chodzi o ich oświetlenie – w godzinach od 1:00 w nocy do 4:00 nad ranem na trzy godziny.

Obecnie nie wiadomo na jak długi czas tak funkcjonujący system oświetlenie ulicznego pozostanie aktywny:

Maciej Hasik: Tak naprawdę wyłączenia się zakończyły. Będą funkcjonować trwale w tych miejscach gdzie zostały wdrożone, oprogramowanie zostało zmienione do odwołania. Myślę, że taki momentem, kiedy będzie można zastanowić się nad zniesieniem tych wyłączeń, bądź zmianą ustawienia to będzie czas kiedy ustabilizuje się sytuacja na rynku energii lub kiedy zostanie rozwiązana kwestia dostaw energii dla naszego miasta, Obecnie do odwołania ten stan rzeczy zostanie utrzymany.

– mówił Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023