Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ciąg dalszy sprawy pobitego niemowlaka: do szpitala trafiła też jego siostra

Facebook Twitter

Wracamy do bulwersującej sprawy pobicia trzymiesięcznego chłopca. Do szpitala trafiła też jego starsza siostra. Dziewczynka ma ponad półtora roku. Wszystko wskazuje na to, że dzieci były zaniedbywane przez rodziców.

Przypomnijmy: do szpitala na Parkitce przewieziono trzymiesięcznego chłopca z poważnymi obrażeniami, a policja aresztowała ojca. Mężczyzna usłyszał zarzuty, jest w areszcie. Dzieci prawdopodobnie trafią teraz do rodziny zastępczej.

Stan tego chłopczyka jest niezwykle ciężki, jest jeszcze jedno dziecko, to 20-miesięczna dziewczynka, w jej przypadku stan zdrowia jest w miarę zadawalający, jednak dziecko jest hospitalizowane, jest diagnozowane. Prokuratura ma poważne wątpliwości czy opieka nad tym dzieckiem była właściwa i wystarczająca. Dlatego prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o pozbawienie praw rodzicielski, tak mężczyzny, czyli tego aresztowanego, jak i jego żony, matki dzieci. Ta kobieta na razie jest świadkiem.

Decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny –  dodaje prokurator Romuald Basiński. Trwają czynności prokuratury w tej sprawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj