Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chroń dobytek przed włamywaczami i złodziejami. O czym należy pamiętać?

Facebook Twitter

Planujesz dłuższy urlop - włącz ,,Sąsiedzkie czuwanie”. Częstochowianom przypominają o tym strażnicy miejscy i policjanci, którzy apelują, aby ktoś z rodziny lub zaprzyjaźniony sąsiad doglądał nasz dobytek.

Gdy nie ma nas w domu, nie zostawiamy w nim pieniędzy i kosztowności, przypominają mundurowi. Niestety lato to czas wzmożonej aktywności włamywaczy:

Włamywacze obserwują nasze mieszkania, obserwują nasze konta społecznościowe na portalach, czy jesteśmy w mieszkanie. Oprócz tego, mają też różnego rodzaju inne metody obserwacji mieszkań, choćby nawet rzucają nasze pranie, które wieszamy na terenie naszej posesji, podwórka i sprawdzają, czy to pranie zostało zebrane, jak szybko zostało zauważone przez właściciela. Sposobów na sprawdzenie, czy dane mieszkanie jest wolne, czy ktoś w nim przebywa jest bardzo dużo, dlatego tak ważnym jest zabezpieczenie mieszkania.

Włamania to dłuższy i zaplanowany proceder

– dodaje Kamil Sowiński z częstochowskiej policji. Dlatego tak ważne jest aby dobrze zabezpieczyć się przed złodziejami. Pomoże nam wiele nowinek technicznych, ale i poproszone o pomoc osoby. O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim o tym, żeby pozamykać drzwi i okna w sposób właściwy. Nie trzymajmy gotówki w mieszkaniu, wartości pieniężnych, ale także złota. Zdeponujmy to w bankach lub miejscach do tego przeznaczonych, szczególnie wtedy, kiedy wyjeżdżamy na dłuższy okres. Takimi elementami, które można zastosować są oczywiście nowoczesne technologie – alarmy, specjalistyczne zamki, ale tak naprawdę najważniejszym i najlepszym źródłem zabezpieczenia naszego mieszkania jest sąsiad lub ktoś blisko, kto tego mieszkania będzie pilnował, kontrolował i sprawdzał

– instruował mieszkańców mł. asp. Kamil Sowiński z miejskiej komendy policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj