Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chór z utworami Góreckiego w Bazylice Jasnogórskiej w czwartkowe popołudnie

Facebook Twitter

Filharmonicy świętowali 90. rocznicę urodzin Krzysztofa Pendereckiego, a częstochowski chór uczci 90. rocznicę urodzin, zmarłego w 2010 roku - Henryka Mikołaja Góreckiego.

fot. facebook.com/JasnaGoraNews

Koncert jego pamięci w czwartek – 16 marca w Bazylice Jasnogórskiej.

Adam Klocek: Chór Collegium Cantorum, tym razem pod batutą wybitnego chórmistrza Włodzimierza Świetlika na Jasnej Górze, z rocznicowym koncertem 90. urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego, w tym roku, co prawda dopiero jesienią kalendarzową, ale już w tym roku chór nasz wspomina, zresztą w związku z nagraną płytą z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego, niezwykle piękna muzyka chóralne na Jasnej Górze w Bazylice.

Jak mówi dyr. Filharmonii Częstochowskiej – Adam Klocek, szczególnie do udziału w uroczystym koncercie zachęca prowadzący chór Janusz Siadlak, który podkreśla, że:

Górecki był jednym z największych kompozytorów naszej epoki.

Collegium Cantorum przygotowuje jego utwory, m.in. Pieśni Maryjne czy Pieśń Rodzin Katyńskich. To wyjątkowa muzyka dla wszystkich:

Adam Klocek: Henryk Mikołaj Górecki również podobnie jak Wojciech Kilar, patron naszej sali koncertowej, bardzo związany z religijnością, związany z Jasną Górą i ta jego twórczość chóralnej jest absolutnie przejmująca. W ogóle to nie jest muzyka dla fanów muzyki współczesnej, to jest muzyka dla każdego, znakomita w odbiorze dla wszystkich, nawet dla osób, które w ogóle nie mają ze współczesną polską muzyką nic wspólnego

– zaprasza Adam Klocek.

Koncert „Henryk Mikołaj Górecki in memoriam” już 16 marca o godz. 18:00

fot facebook.com/CollegiumCantorum

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023