Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Choinka stoi już na placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Dziesięciometrowy świerk serbski stanął wczoraj na placu Biegańskiego. Drzewo pochodzi z jednej z prywatnych działek na terenie Częstochowy.

Kolejne dni zajmie jej dekorowanie.

Mieszkańcy regionu w ostatnich tygodniach zgłaszali do MZDiT drzewa, które planują do wycinki z własnych posesji po wcześniejszym uzyskaniu stosownych zgód. Inspektorzy wybrali spośród zgłoszonych dwa najbardziej imponujące okazy, które stanęły tym roku na placu Orląt Lwowskich na Rakowie i na placu Biegańskiego. Tym samym dwie choinki zyskały drugie życie i będą współtworzyły świąteczną atmosferę w przestrzeni miejskiej. Rakowska już świeci, świerk serbski z placu Biegańskiego po przystrojeniu zabłyśnie wraz z pozostałymi ozdobami i iluminacjami w centrum najpóźniej przed weekendem.

Drzewo, które pojawiło się przed częstochowskim ratuszem, jest wyjątkowe- dodają urzędnicy…

Warto podkreślić, że w tym roku bożonarodzeniowa choinka na placu Biegańskiego pochodzi z gatunku drzew, które dotąd nie upiększały żadnego z częstochowskich placów. Będzie więc to świąteczny debiut tej szlachetnej odmiany. Miejskie ozdoby świąteczne tradycyjnie pozostaną w Częstochowie z nami do lutego. 

– dodaje Maciej Hasik z Zarządu Dróg w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj