Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Choinka dla miasta poszukiwana! Kilkunastometrowa choinka potrzebna na Plac Biegańskiego

Facebook Twitter

Tak jak w poprzednich latach, Zarząd Dróg poszukuje dużych rozmiarów choinki, która przystroi centrum miasta. Drzewo ma pojawić się na pl. Biegańskiego. Do przygotowania bożonarodzeniowych dekoracji „drogowcy” chcą wykorzystać choinkę z prywatnej posesji częstochowian.

Mieszkańcy z miasta i regionu, planujący z istotnych powodów usunięcie drzewa iglastego ze swoich posesji, powinni rozważyć czy nie warto dać mu drugiego życia i pozwolić pełnić rolę bożonarodzeniowej choinki na centralnym placu Częstochowy w tym sezonie. Potencjalna wycinka musi być poprzedzona uzyskaniem odpowiednich zgód i pozwoleń. Drzewo powinno mieć odpowiednią wysokość – nie mniej niż kilkanaście metrów i pochodzić od jednej ze szlachetnych odmian iglastych

– zaznacza Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg. Co należy zrobić, by choinka pojawiła się w miejskiej przestrzeni?

Propozycje choinek – kandydatek należy składać mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 34 366 43 05, wewnętrzny 189. Spośród zgłoszonych drzew wybrane zostaną sprawdzone pod względem odpowiednich parametrów przez specjalistów z wydziału zajmującego się tym tematem, a wytypowana choinka zostanie przetransportowana w umówionym terminie na plac Biegańskiego. Dzięki jednemu z takich zgłoszeń, jeszcze z okresu wakacji, mamy już wybraną choinkę na plac Orląt Lwowskich w dzielnicy Raków. Stanie tam srebrny świerk z jednej z posesji na Lisińcu.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie internetowej częstochowskiego Zarządu Dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023