Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz mieć realny wpływ na rozwój miasta – podziel się pomysłem. Do tego zachęca Wydział Polityki Społecznej

Facebook Twitter

Na czym konkretnie polega jeden z miejskich projektów? Czytajcie poniżej. 

Szczegóły przekazuje Joanna Mielimonka:

Wydział Polityki Społecznej rozpoczyna prace nad aktualizacją projektów i przedsięwzięć (podstawowych i uzupełniających) w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasta Częstochowy na lata 2017-2023. Do końca lipca można zgłaszać nowe pomysły: mogą dotyczyć rozwiązywania indywidualnych problemów mieszkańców, ale mogą to być też pomysły dotyczące gospodarki czy infrastruktury. Propozycje wystarczy przesłać wypełniając fiszkę projektową. Link znajdziecie na radiojura.pl. Co ważne- pisanie projektu do Programu Rewitalizacji to dopiero początkowy etap starań o dofinansowanie unijne. W następnej kolejności wnioskodawca będzie musiał przygotować kompletną dokumentację aplikacyjną.

W przypadku projektów infrastrukturalnych fiszkę wypełnia osoba/podmiot posiadający tytuł prawny do nieruchomości, a w przypadku projektów tzw. miękkich – osoba/podmiot, jeśli proponowany projekt w całości mieści się w zakresie jego działalności.

Wpisanie projektu do Programu Rewitalizacji nie gwarantuje środków na jego realizację. Będzie jednak podstawą do uzyskania wsparcia z przeznaczonych na rewitalizację instrumentów unijnych i krajowych lub korzystania z preferencji w innych programach.

Wypełnioną fiszkę należy przekazać do 31 lipca 2020 r. na adres: ps@czestochowa.um.gov.pl

W razie pytań, prosimy o kontakt z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy: tel. 34 370 72 64, 34 370 76 31

Pliki do pobrania:
Plik FISZKA PRZEDSIĘWZIĘCIA REWITALIZACYJNEGO (104.5 KB) LINK

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj