Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcą zwolnienia z opłaty targowej. Temat poruszony zostanie na najbliższej sesji Rady Miasta

Facebook Twitter

Wszystko wskazuje na to, że w całym 2021 r. nie będzie pobierana opłata targowa. Taki projekt uchwały w imieniu klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył radny Piotr Wrona.

Temat znalazł się w porządku XXXVIII zwyczajnej Sesji Rady Miasta Częstochowy, która odbędzie się w najbliższy czwartek…

Pod koniec 2020 roku sejm przegłosował jedną z ustaw w ramach tarczy 6.0. Ustawa dopuszcza radnym zastosowanie takiego zwolnienia i reagując niemal natychmiastowo przygotowałem taki projekt uchwały i mam nadzieję, że to będzie pierwszy projekt uchwały w Polsce przygotowanych przez radnych, bo również takie podobne projekty były zastosowane przez włodarzy miast, ale przez radnych, którzy są również ciałem uchwałodawczym nie spotkałem się, dlatego myślę, że będzie to pierwsza uchwała przyjęta przez radę miasta.

– wyjaśnia częstochowski radny Piotr Wrona. Opłata targowa nie będzie pobierana zatem od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Przypomnijmy, w 2020 roku w przypadku sprzedaży z ręki, kosza, wiadra, słoika opłata targowa wynosiła w Częstochowie 8 zł. Prowadzący handel z samochodów i przyczep musieli zapłacić – w zależności od ładowności pojazdów – od 21 do 47 zł. Z kolei dzienna opłata targowa dla stanowisk handlowych to – w zależności od zajmowanej powierzchni – od 16 zł (stanowiska do 2 m kw. włącznie) do 36 zł (dla powierzchni przekraczających 20 m kw.).

Opłata targowa nie będzie pobierana od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Z tytułu niepobierania opłaty jednostkom samorządu terytorialnego przysługiwać będzie rekompensata ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (art. 1 pkt 38 ustawy).

Ustawa została opublikowana w Dz. U. z 15.12.2020 r. pod poz. 2255. Ww. przepisy ustawy weszły w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

więcej informacji TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj