Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Charytatywnie i kolędowo, czyli koncert z myślą o pomocy dla Zosi Biecek 6 stycznia

Facebook Twitter

Przedłużamy sobie okres świąteczny biorąc udział w kolejnych kolędowych koncertach. Najbliższy charytatywny, organizowany jest rok rocznie w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia.

fot. facebook.com/dolinamilosierdzia

Zaprasza współorganizatorka Katarzyna Jastrzębska:

Katarzyna Jastrzębska: Charytatywny wieczór kolęd z zespołem „Tacy różni” 6 stycznia, o godzinie 16:30 w Dolinie Miłosierdzia. To już jest nasza tradycja, że co roku chcemy w taki sposób świętować, przedłużyć okres kolędowania, ale jednocześnie też zrobić coś dobrego. Jak co roku, wszystkie zebrane środki będą przekazane na osobę potrzebującą, w tym roku będzie to leczenie Zosi Biecek z Częstochowy, która czeka na operację rekonstrukcji nóg, tak żeby mogła samodzielnie chodzić.

Udział jest bezpłatny, przy okazji koncertu będzie można wesprzeć prowadzoną zbiórkę na rzecz małej częstochowianki Zosi Biecek. W siedzibie przy ul. Kordeckiego spodziewanych jest nawet kilkuset słuchaczy, którzy mogą wesprzeć szczytną ideę, ale też mogą liczyć na niespodzianki:

Katarzyna Jastrzębska: Goście będą poczęstowani grzańcem i gorącą czekoladą. Wolontariusze będą zbierali środki. Być może taki koncert to będzie jedynie kropla w morzu potrzeb, ale też jednocześnie przypomnienie o tej sprawie. Chcemy pomóc rodzinie, nagłośnić ten temat, przypomnieć mieszkańcom Częstochowy, że ta akcja wciąż trwa, że zbiórka jest wciąż aktualna i że rodzice jeszcze czekają na wsparcie. Uważam, że szczególnie jako mieszkańcy Częstochowy, jeżeli wiemy, że jakieś dziecko z naszego miasta potrzebuje pomocy, to właśnie powinniśmy się szczególnie mobilizować. Obędzie się również kiermasz, z którego środki również zostaną przekazane na leczenie.

W koncercie w dniu Święta Trzech Króli przede wszystkim repertuar okołoświąteczny. Nie zabraknie rodzinnego kolędowania czy znanych pastorałek:

Katarzyna Jastrzębska: Będą to znane utwory, kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Wielu wykonawców, wiele instrumentów, różne głosy. Na pewno będzie ciekawie, wesoło. Zapraszamy również dzieci, bo również z zainteresowaniem oglądają nasze występy i na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zdecydowanie rodzinne śpiewanie.

Zapraszała współorganizatorka Katarzyna Jastrzębska.

Początek koncertu 6 stycznia o 16:00

fot. facebook.com/dolinamilosierdzia/

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024