Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Charytatywnie dla zwierząt”: Zebrano ponad 2 tony karmy

Facebook Twitter

Kolejna edycja akcji Charytatywnie Dla Zwierząt zakończyła się sukcesem. Jej celem było wsparcie częstochowskiego schroniska oraz pomoc stowarzyszeniom i fundacjom działającym na rzecz zwierząt w naszym mieście.

fot. czestochowa.pl

Zgromadzony został zapas karmy dla zwierzaków.

Małgorzata Iżyńska: Kolejna akcja wielkiej zbiórki żywności dla schroniska oraz też innych darów, bo mamy też koce, dywaniki. To wszystko się w schronisku bardzo przydaje, czy żwirki dla kota. To jest akcja, która już kilka lat funkcjonuje i rozrasta się. Coraz więcej jest zbieranej karmy, ale co najważniejsze coraz więcej osób odpowiada na apele, żeby ta karma była dobrej jakości. Tak jak karmimy własne zwierzęta w domach, tak samo te zwierzęta w schronisku wymagają dobrego odżywiania.

Zebrane dary trafią w tym roku nie tylko do miejskiego schroniska, ale także do obywatelskich inicjatyw na rzecz zwierząt. Pomoc uzyskają też: Fundacja Psia Duszka, Częstośląskie koty do adopcji oraz Przystanek Kot

– mówi Małgorzata Iżyńska.

fot. czestochowa.pl

Aktywna w pomocy była przede wszystkim młodzież:

Krzysztof Matyjaszczyk: Zebrano 2 tony karmy i około 150 koców, leżanek i innych artykułów. Włączyło się do tej akcji 50 szkół częstochowskich – podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli. Jak zawsze akcje organizuje Młodzieżowa Rada Miasta, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Gastronomicznych i Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa, a w tym roku było niemało partnerów. To cieszy, że akcja się rozwija, że mamy możliwości pomagania i akcja pt. „Charytatywnie dla zwierząt” jest w kolejnym roku kolejnym sukcesem organizatorów

– dodaje Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy.

fot. czestochowa.pl

Przekazując szczególnie w zimie karmę dla zwierząt należy pamiętać, że nie liczy się ilość, ale przede wszystkim jej jakość. Zwierzaki muszą dostawać pożywienie wysokokaloryczne, szczególnie podczas mrozów:

Małgorzata Iżyńska: Jeżeli będą zdrowo odżywiane, wtedy nie będą chorowały, nie będzie im nic dolegało. Też musimy pamiętać, że w schronisku są psy i koty porzucone, odebrane, więc nigdy się tak nie dzieje, że trafiają do nas zwierzęta z bezpiecznych miejsc, więc one bardzo często są chore, mają chore nerki, chore serce. Pani weterynarz musi każde zwierzę przebadać, żeby było wiadomo, w jakim stanie to zwierzę przychodzi. Podstawą dobrego chowania tego zwierzęcia to jest przede wszystkim wyżywienie.

Zwierzętom można pomagać przez cały rok – nie tylko podczas akcji charytatywnych.

fot. czestochowa.pl

Przy Urzędzie Miasta znajduje się kotomat, do którego można wrzucać karmę dla bezdomnych kotów, dodaje radna Małgorzata Iżyńska.

fot. czestochowa.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj