Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Charytatywna zbiórka: Możecie pomóc kupić pompę insulinową dla młodego Dawida!

Facebook Twitter

Dawid to 6 - letni mieszkaniec naszego miasta. Cierpi na bardzo zdradliwą chorobę, dotykającą coraz większego grona osób, w tym niestety coraz młodszych. Dostaliśmy prośbę o rozpowszechnienie zbiórki, której szczegóły znajdziecie poniżej. Każdy może dołożyć się na pompę insulinową dla Dawida. To kolejna charytatywna zbiorka w Internecie.

Na stronie siepomaga.pl możecie przeczytać taki opis:

,,Źle się czujesz? Zjesz cukierka, wypijesz słodki sok i Ci przejdzie!” Tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej. Życie z tą chorobą potrafi przysporzyć wiele kłopotów i strachu. Cukrzyca niejednokrotnie poważne zagroziła zdrowiu i życiu naszego Dawidka! Nigdy nie wolno jej lekceważyć…

Nasz starszy syn choruje na cukrzycę typu 1. Obserwacja młodszego, Dawida była dla nas oczywista. Jednak bardzo chcieliśmy innego scenariusza! Nie chcieliśmy otrzymać drugi raz tej samej informacji, że dziecko jest tak poważnie chore.

Zaniepokoiło nas wzmożone pragnienie. Było dla nas wręcz czerwoną lampką. Zmierzyliśmy mu poziom cukru i nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Czytnik wyświetlił liczbę 600! Natychmiast zabraliśmy go do szpitala. Tam przeszliśmy cały proces szkolenia, nauki życia z cukrzykiem. Pamiętam ogromny strach i myśl: co to będzie? Jak sobie poradzimy?

Dawid pomimo choroby i tego, jak wiele aktywności i przyjemności musi sobie odmawiać, jest przebojowym i wesołym 6 latkiem. Pragnie poznawać świat, cieszyć się wszystkim, co go otacza. Marzy, by spędzać czas aktywnie ze swoimi rówieśnikami, co niestety nie zawsze jest możliwe.

Niestety choroba mocno go ogranicza.

Link do charytatywnej zbiórki dla Dawida znajdziecie TUTAJ.  

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023