Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ceny poszybowały – czy stać nas jeszcze na paliwo? Kierowcy mają wybór: auto albo autobus

Facebook Twitter

Od paru tygodni ceny paliw ciągle wyższe. W Częstochowie i regionie w wielu miejscach benzyna kosztuje już ponad 6 zł za litr, przekroczona została psychologiczna bariera, gdy paliwo stało się bardzo drogie, a cena się nie zatrzymuje.

Kierowcy tankujący olej napędowy płacą za litr niewiele mniej. Sytuację oceniają jednym słowem:

Masakra, której chyba się nikt nie spodziewał. Jest to niemiłe zaskoczenie. Jak tak dalej pójdzie, to chyba wszyscy przesiądą się na MPK lub PKS.

Jest tragiczny wzrost. Jest bardzo duży rozstrzał w porównaniu do tego, co było wcześniej. Gdyby tylko można było, to trzeba by było przesiąść się na komunikację miejską, ale nie każdy może. 

Koszty paliwa rosną masakrycznie.

Niedobrze, to jest straszne. Bardzo, bardzo wysokie ceny. Teraz właśnie jadę na stację. Nie wiem, czy mi wystarczy 300 zł. 

Nic dobrego, nikomu to nie pomaga.

Ceny paliw, w tym także gazu są najwyższe od kilkunastu lat, co wydaje się dawać wszystkim we znaki, podkreślają częstochowscy kierowcy. Szczególnie że podwyżki cen benzyny wpływają na ceny innych towarów i usług. Wiemy za to ile powinno kosztować paliwo:

3 zł? Połowę tego.

Względem zarobków, uczciwie. Dla mnie to 2 zł. Żeby ktoś się opamiętał. Naprawdę 6 zł to jest za dużo.

Myślę, że taki ceny jak były w granicach 4 zł to były adekwatne do polskich zarobków. Wychodziło jak siła nabywcza Euro w Niemczech.

Tak około 5 zł. Tendencja jest wzrostowa, więc zbyt różowo się kolejny rok nie zapowiada.

Na początku pandemii te 4 zł były uczciwe.

O drogim podróżowaniu samochodem i cenach na stacjach paliw rozmawialiśmy z częstochowskimi kierowcami. Czy zrezygnują z przemieszczania się autem i wybiorą inny środek lokomocji?

Niestety, przy usługach nie da rady. Muszę jeździć samochodem.

Nie, nie mogę. Dojeżdżam do pracy. Tylko autem mogę dojeżdżać.

Rozważam to od stycznia, niestety.

Szczerze powiedziawszy to nie, bo prowadzę własną działalność, muszę mieć cały czas samochód. Mam samochód z LPG. To jest jedyna oszczędność, jaką mogę teraz wygenerować. Jakbym jeździł więcej po mieście do pracy, to pewnie bym się przesiadł na rower.

Niestety nie. Ze względu na to, co wykonuję na co dzień nie ma takiej możliwości.

– dodają kierowcy na ulicach Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj