Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed ekstremalnym smogiem nad regionem

Facebook Twitter

Służba Dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega i informuje o ryzyku wystąpienia alarmowych przekroczeń poziomu zanieczyszczeń. Czym oddychamy w ostatnich dniach?

Niestety najgorszymi trującymi substancjami jakie w ogóle mogą występować w powietrzu. Nad Częstochową podobnie jak nad regionem rekordowe przekroczenia odnotowano dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. To benzopiren, pyły zawieszone, spaliny, efekty spalania węglowych paliw i inne. Nie pomagał mróz i brak wiatru, dlatego w poniedziałek w wielu lokalizacjach przekroczenia sięgały 400-500%. Jeszcze bardziej zabójczy dla naszego zdrowia pył PM2,5 osiągał wyższe stężenia. Mamy wyżową pogodę, a brak wiatru powoduje, że smog gromadzi się szczególnie nad naszym województwem, tak było minionej doby – tak też wyglądają prognozy zanieczyszczeń.

Ostrzeżenia by nie przebywać na zewnątrz przy takich warunkach zanieczyszczeń powietrza dotyczą wszystkich, ale szczególnie najmłodszych – dla których smog jest szczególnie groźny. Warto śledzić dotyczące jakości powietrza internetowe strony i aplikacje, które ostrzegą nas w porę przed spacerem.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022