Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Turystyki Austrii w Ekonomiku. Współpraca będzie rozwijana

Facebook Twitter

Od trzech lat w Zespole Szkół Ekonomicznych działa Szkolne Centrum Turystyki Austrii. Z tej okazji przygotowano konkurs dla uczniów, w którym trzeba było wykazać się wiedzą właśnie o tym kraju.

Jego rozstrzygnięcie, ze względu na wybuch pandemii zostało przesunięte w czasie, ale w końcu, po długim oczekiwaniu, udało się uhonorować laureatów:

Maciej Trzmiel: Rozstrzygnięcie konkursu regionalnego poświęconego Austrii. To się mogło odbyć, dlatego że w 2019 roku powołaliśmy do życia Szkolne Koło Turystyki Austriackiej na bazie tego, co tutaj robimy – kształcimy w zawodzie technik organizacji turystyki. Mam nadzieję, że to spowoduje, że współpraca, kontakty się zacieśnią i będziemy się bardzo dobrze porozumiewać, i będziemy tworzyć produkt turystyczny sprzedawany tym, którzy z oferty samego kraju będą korzystać

– mówił Maciej Trzmiel – dyrektor „Ekonomika”. W konkursie wiedzy o Austrii wzięło udział ponad 60 uczniów z całego regionu, a 24 spośród nich to laureaci:

Bogumiła Kmieć: To było coś nieprawdopodobnego. To, co najpiękniejsze, to to, że uczniowie i uczennice rozeznali te punkty najpiękniejsze, które my znamy z jakichś naszych dawnych wyjazdów do Wiednia. Niektórzy trafili przepięknie w te punkty, które są dla nas najpiękniejsze, ale niektórzy odkrywali te miejsca i połączyli bardzo ładnie te, które naprawdę warte są obejrzenia i zachwytu w Austrii

– mówiła Bogumiła Kmieć – prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego, współorganizator konkursu. Całe wydarzenie zostało objęte patronatem Honorowym Konsula Republiki Austrii w Katowicach, który pojawił się w częstochowskiej szkole podczas rozdania nagród.

Mirosław Bienioszek: Jestem faktycznie zaskoczony. To nie jest wydarzenie, które ma miejsce po raz pierwszy w Częstochowie, ale jest to cykliczne, z czego się bardzo cieszę. To nie tylko narty i nie tylko turystyka, ale również region, który pod kątem bogactwa gospodarczego na pewno może zafascynować wielu, pod kątem również rozwoju i historii jest to kraj, który budzi duże zainteresowanie nie tylko nas Europejczyków, ale również przedstawicieli innych państw. To bardzo widzimy będąc w Wiedniu czy Salzburgu, gdzie jest sporo osób, które odwiedzają ten kraj ze względu na kulturę, która jest wyjątkowa

– mówił Mirosław Bienioszek – konsul Honorowy Republiki Austrii w Katowicach. Teraz gdy pandemiczne ograniczenia zniknęły, jest szansa, że uczniowie „Ekonomika” już niedługo wybiorą się do Austrii, w ramach prowadzonej międzynarodowej współpracy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024