Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Organizacji Pozarządowych już działa od listopada

Facebook Twitter

Zgodnie z zapowiedziami w mieście od listopada zaczęło działać Centrum Organizacji Pozarządowych. W budynku USC lokalne organizacje z trzeciego sektora znajdą swoje miejsce na potrzebne spotkania i zajęcia. Już pierwsze stowarzyszenia i fundacje zawarły porozumienie z miastem.

Chętnie zostaną tu podjęte też kolejne podmioty:

Przy ul. Śląskiej 3/5 została uruchomiona filia Częstochowskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Organizacje nieodpłatnie mogą korzystać z sal, w których będą przeprowadzać spotkania, warsztaty, szkolenia. Jako wydział udostępniamy tym organizacjom pomieszczenia oraz rzutniki, ekrany, mają możliwość skorzystania też z drukarki, kserokopiarki. Pomieszczenia są czynne od godziny 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku

– mówi Agnieszka Świercz, kierownik referatu ekonomii społecznej w Częstochowie.

fot. czestochowa.pl

Już pierwsze podmioty korzystają z przygotowanych dla nich sal i sprzętów. Urzędnicy czekają na przedstawicieli pozostałych organizacji pozarządowych:

Może to nie jest jeszcze aż tak dużo, ale około 6/7 organizacji korzysta. Pocztą pantoflową jest to coraz bardziej rozpromowane. Biorąc pod uwagę, że w Częstochowie działa ponad 1000 podmiotów ekonomii społecznej, to myślę, że będzie coraz większe zainteresowanie. Pomieszczenia są na parterze, wszystkie 5 pomieszczeń jest na jednym poziomie

– dodaje Agnieszka Świercz. Centrum Organizacji Pozarządowych ma być przede wszystkim miejscem spotkań, wymiany informacji i usług częstochowskich organizacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj