Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Centrum Handlowe Promenada zmieni właściciela

Facebook Twitter

Centrum Handlowe przy Promenadzie kupi tutejsze stowarzyszenie kupców. W tym roku wygasa dotychczasowa dzierżawa terenu, nowa okazała się dla kupców niekorzystna. Zabiegali więc o możliwość kupna terenu centrum.

Handlowcy nie chcą dłużej dzierżawić terenu, zaproponowali więc jego kupno. Rada Miasta zgodziła się sprzedać obiekt w formie bezprzetargowej.

 Myśmy zareagowali bardzo dobrze ze względu na to, że w końcu będziemy na swoim, nie będziemy w końcu na czyimś terenie. Duże brawo, że w ogóle pozwolili nam wykupić. Tylko wiadomo, że cena jest szokująca, ale kupcy są bardzo zadowoleni, że mogą wykupić chociaż cena nas zbija z nóg. Musimy wziąć pożyczki, kredyty na 10 milionów złotych, będziemy to spłacać przez osiem lat. Na nowo musimy kupić sobie naszą nieruchomość.

– mówi Barbara Kulesza, prezes Stowarzyszenia Kupców Promenada. Dzierżawa terenu kosztowała kupców kilkadziesiąt tysięcy złotych, teraz zgodnie z ostatnią wyceną muszą wyłożyć 11,5 miliona złotych.

Musieliśmy podjąć szybką decyzję. Dziękuję radnym, że zgodzili się na to sprzedać.

Radio Jura: Udało się Wam jakoś przełknąć tą cenę?

Każdy, kto kupuje, chciałby kupić jak najtaniej. Cena ustalona przez rzeczoznawcę jest ceną realną, rynkową, z którą nie dyskutujemy. Mamy nadzieję, że kupno tego obiektu będzie dla nas korzystne.

– mówili Wojciech Lewiński i Barbara Kulesza z zarządu Stowarzyszenia Kupców przy Centrum Handlowym Promenada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj