Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Cenne wyjazdowe zwycięstwo Włókniarza z Falubazem. O losach meczu zdecydował ostatni bieg.

Facebook Twitter

W meczu 10 kolejki PGE Ekstraligi rozegranym w niedzielę (27.06) żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa wygrali w Zielonej Górze z Falubazem 46:44. Mecz był niezwykle emocjonujący, a o wygranej częstochowian przesądziła podwójna wygrana Leona Madsena i Kacpra Woryny w 15 biegu.

Włókniarz był faworytem i lepiej zaczął to spotkanie. Po 6 biegach „biało-zieloni” prowadzili 8 punktami i wydawało się, że będą tylko powiększać przewagę. Zielonogórzanie zaczęli jednak odrabiać straty, głównie dzięki świetnej postawie weterana Piotra Protasiewicza, Patryka Dudka i Mateja Zagara. W środkowej fazie meczu całkowicie pogubił się Fredrik Lindgren, który przywiózł dwa „zera”, wynik dla Włókniarza ratował świetny tego dnia Madsen i oczywiście młodzieżowcy.

W 13 biegu para Dudek-Fricke przywiozła na 4:2 Lindgrena i Smektałę i tym samym przed biegami nominowanymi Falubaz doprowadził do remisu 39:39. W 14 biegu zielonogórzanie ponownie wygrali 4:2 i tylko wygrana 5:1 w ostatnim wyścigu dawała Włókniarzowi 2 punkty meczowe. Ze startu lepiej ruszyli gospodarze, ale Madsen z Woryną świetnym manewrem przy krawężniku wysforowali się na dwa pierwsze miejsca, których nie oddali do końca. Nasi żużlowcy wygrali 46:44 i do 2 punktów meczowych dopisali również bonus za lepszy bilans w dwumeczu.

W ekipie trenera Piotra Świderskiego liderem był Madsen, zdobywca 13 punktów. Świetnie pojechali juniorzy Miśkowiak (10 pkt.) i Świdnicki (5 pkt.), ale słowa uznania należą się również Worynie, który zdobył 7 pkt + 3 bonusy i zapewnił Włókniarzowi wygraną w ostatnim biegu. Słabo zaprezentowali się Lindgren (5 pkt.), Smektała (4 pkt.) i Jeppesen (2 pkt.).
Po tym spotkaniu Włókniarz zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 „oczek”. Tyle samo punktów zgromadził Motor Lublin, z którym to częstochowianie stoczą w ostatnich 4 kolejkach bój o awans do fazy play off. Następny mecz „lwy” pojadą w najbliższy piątek (02.07), kiedy to podejmą na torze przy ul. Olsztyńskiej Stal Gorzów, z mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem w składzie.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj