Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

CBŚP i KAS rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. Ukrywali je w opakowaniach na „pizzę”

Facebook Twitter

CBŚP i KAS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, w której miesięcznie można by było wyprodukować kilka milionów papierosów. Zebrane w tej sprawie wszystkie informacje doprowadziły funkcjonariuszy do prywatnej posesji znajdującej się na terenie powiatu częstochowskiego.

mat. prasowy KAS

Śledztwo prowadzono od kilku miesięcy. Jak ustalono fabryka działała nieregularnie, tylko co pewien czas dochodziło w niej do wytwarzania papierosów. Funkcjonariusze weszli do hali w momencie rozpoczęcia nielegalnej produkcji. Na miejscu w kilku wygłuszonych i wentylowanych pomieszczeniach ukryta była kompletna linia służąca do produkcji nielegalnych papierosów pakowanych w pudełkach przypominających te na „pizzę”.

mat. prasowy KAS

Na miejscu zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, kompresory, agregat prądotwórczy oraz papierosy, tytoń i niezbędne do produkcji papierosów komponenty, m.in. filtry i bibuły. Przejęty towar wstępnie oszacowano na kwotę około miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano 7 mężczyzn (3 obywateli Ukrainy i 4 Polaków), w wieku od 36 do 57 lat, wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych, tj. wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował 6 podejrzanych na okres 3 miesięcy.

mat. prasowy KAS

Sprawą zajmują się policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS), pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Warto podkreślić, że policjanci CBŚP zwalczając przestępczość tytoniową bardzo często współpracują z innymi służbami polskimi i zagranicznymi. Dzięki tej współpracy oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, działającego coraz częściej na arenie międzynarodowej, tylko w tym roku przejęli blisko 85 milionów nielegalnych papierosów i ponad 60 ton tytoniu oraz zlikwidowali 2 fabryki papierosów i 2 krajalnie tytoniu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022