Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

CBA prześwietla budowę węzła nad DK1 sprzed kilku lat

Facebook Twitter

Miejscy urzędnicy pod lupą CBA. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne śledztwo w sprawie oszustw i działania na szkodę miasta, popełnionych w trakcie realizacji inwestycji przebudowy drogi DK1 w Częstochowie.

www.cba.gov.pl

Zarzuty przedstawiono 4 osobom, w tym członkom ówczesnego i aktualnego kierownictwa Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu- Mariuszowi S. oraz Emilii T. oraz byłemu prezesowi oczyszczalni „Warta” Rafałowi L. i wicedyrektorowi Tadeuszowi G.

– mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury. Podejrzani w tej sprawie pozostają pod policyjnym dozorem.

-informuje Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

 

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Urząd Miasta w Częstochowie:

„Mogę potwierdzić, że w grudniu 2018 r. funkcjonariusze CBA przeprowadzili czynności w siedzibie MZDiT. Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Częstochowie poinformowała władze miasta o wszczęciu postępowania wobec jednego z pracowników MZDiT. Jest to na razie jedyna oficjalna informacja z Prokuratury, jaka dotarła do miasta, związana z tym wątkiem. Po jej uzyskaniu podjęto stosowne czynności służbowe w stosunku do pracownika. Z uwagi na dobro postępowania strony objęte są tajemnicą śledztwa. Miasto ma nadzieję na obiektywne wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy. Dalsze decyzje uzależnia od ustaleń, jakie zostaną poczynione w trakcie postępowania przez powołane do tego organy”.

Włodzimierz Tutaj

rzecznik UM Częstochowy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj