Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Catering dietetyczny – dlaczego warto skorzystać z usług diety pudełkowej?

Facebook Twitter

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym jak ważna jest zdrowa dieta. Jednocześnie półki sklepowe uginają się pod ciężarem produktów wysoko przetworzonych. Wygodnych, jednak mało wartościowych, a często nawet szkodliwych. Wiele osób chciałoby gotować od podstaw w domu, wiedząc że jest to najzdrowszą możliwością, ale nie ma na to czasu

Komu potrzebny jest catering dietetyczny?

Praca, obowiązki domowe, dojazdy – wszystko to zajmuje nam wiele godzin w ciągu dnia, a wieczorem marzymy tylko o tym, żeby odpocząć i pobyć z rodziną. Przygotowujemy więc szybko coś do jedzenia, dręcząc się później wyrzutami sumienia, że znowu nie udało się jeść zdrowo. Tymczasem rozwiązaniem tych problemów może być wygodny dietetyczny catering dopasowany do naszych potrzeb. To doskonała opcja dla wszystkich zabieganych osób, które chciałyby o siebie zadbać, ale także dla pragnących zdrowo zrzucić zbędne kilogramy. A jeśli ktoś nie lubi gotować? W takiej sytuacji dieta pudełkowa również jest strzałem w dziesiątkę.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Dobrze zbilansowana i różnorodna dieta jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Codziennie powinniśmy dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, a także białka, węglowodanów i tłuszczów w odpowiednich proporcjach. Nie może zabraknąć żadnych witamin oraz mikro- i makroelementów, uwzględnić trzeba zatem odpowiednią porcję warzyw i owoców, zboża, wartościowe źródła białka oraz kwasy tłuszczowe. Nie każdy odnajduje się w szczegółowym planowaniu posiłków i zastanawianiu się czy na pewno dostarcza sobie wszystkich niezbędnych składników. Osoby, które chciałby schudnąć, powinny dodatkowo zwracać bardzo dużą uwagę na to ile kalorii dostarczają organizmowi każdego dnia, a także jeść bardzo regularnie, w przeciwnym razie ich plany poprawienia swojego wyglądu się nie powiodą. Catering może natomiast pomóc osiągnąć upragniony cel bez wyrzeczeń. Przy planowaniu posiłków do diety pudełkowej pracują najczęściej dietetycy oraz doświadczeni kucharze, dzięki którym dania są jednocześnie zdrowe i smaczne. Co ważne, zostaje zachowana konieczna różnorodność, gotowanie i serwowanie wciąż kilku tych samych posiłków nie jest korzystne z punktu widzenia dostarczania organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Plusem cateringu jest to, że każdego dnia jemy nieco inaczej, nie ryzykujemy więc niedoborów i nie sposób się nim znudzić.

Dietetyczny catering – oszczędność czasu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak dużo czasu poświęcamy każdego dnia na gotowanie. Najpierw trzeba go przeznaczyć na planowanie jadłospisu, następnie na zakupy, a często także dojazd do sklepu. Później następuje cały proces przygotowywania posiłków – mycie warzyw i owoców, obieranie, siekanie, gotowanie. A na koniec czeka nas jeszcze sprzątanie całej kuchni i zmywanie. Wiele osób stara się ograniczać czas spędzany w kuchni sięgając po najprostsze przepisy, czasami pomagamy sobie produktami gotowymi, jednak w konsekwencji wartość zdrowotna posiłku spada. Jedzenie tych samych dań może być również męczące, a wymyślanie nowych i próbowanie zajmuje jeszcze więcej czasu. Ostatecznie może się okazać, że niemal cały wolny czas spędzamy na zakupach, gotowaniu, sprzątaniu i zmywaniu. Sięgając po dietę pudełkową z dostawą, oszczędzamy wiele godzin, które możemy poświęcić na wypoczynek, wartościowy czas z rodziną i rozwijanie zainteresowań. Dietetyczny catering pozwoli na zadbanie o zdrowie bez konieczności poświęcania na to czasu.

Wygodna dieta pudełkowa z dostawą

Dobry catering dietetyczny firmy FIT KING jest opcją zdrową i oszczędza czas. To duża wygoda, na którą wielu z nas może sobie pozwolić. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że zlecenie komuś przygotowania posiłków jest sprawą kosztowną, tak naprawdę dla sporej grupy osób najcenniejszymi rzeczami są czas i zdrowie. Ich nie da się kupić za żadną cenę. Jeśli więc można zyskać jedno i drugie, decydując się na catering – dlaczego nie spróbować? Dobrze odżywione i wypoczęte ciało to wydajniejsza praca, może się zatem okazać, że wybór takiej opcji żywieniowej sprawi, że… będziemy zarabiać więcej. Z pewnością catering dietetyczny sprawdzi się dobrze dla wszystkich, którym nie udaje się samodzielnie schudnąć, a także osób, które czują, że ich sposób odżywiania jest bardzo daleki od ideału. Takie rozwiązanie powinni również docenić wszyscy, którzy nie lubią gotować. Choć nie brakuje wielbicieli tworzenia wciąż nowych potraw, którzy wśród garnków czują się jak ryba w wodzie, jest spora grupa osób, które postrzegają gotowanie jako marnowanie czasu. Dobrą wiadomością jest to, że nie każdy musi lubić to samo, a skoro istnieje możliwość wybrania zdrowej diety pudełkowej z dostawą, warto z niej korzystać, a zaoszczędzony czas poświęcić na swoje hobby.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021