Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Caritas w Częstochowie poszukuje wolontariuszy. Pomóżmy w opiece nad dziećmi z Ukrainy w Olsztynie

Facebook Twitter

Caritas w Częstochowie poszukuje wolontariuszy. Ochotników ciągle potrzeba, teraz przydadzą się dodatkowe ręce do pomocy w opiece nad dziećmi z ewakuowanego domu dziecka w Ukrainie. Podopieczni trafili do ośrodka Święta Puszcza w Olsztynie.

fot. facebook.com/caritas.czestochowa

Wolontariusze są potrzebni od zaraz, na dwie zmiany w pracy placówki:

Zapraszamy do wolontariatu wspierającego nas w zapewnieniu opieki nad dziećmi ewakuowanymi z placówek z terenu Ukrainy. Dzieciaków jest 80. Zapraszamy osoby dorosłe. Zakres działań jest wieloraki. Potrzebujemy osób, które będą nam pomagać w pracach gospodarczych, w przygotowywaniu posiłków, w pomocy w opiece nad dziećmi i zapraszamy też osoby, które czują się dobrze w organizowaniu zajęć dla dzieci i zapewnianiu atrakcji, bo taki wolontariat też organizujemy dla dzieci, żeby wypełnić im czas wolny

– zachęca Paulina Gradek z oddziału Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Do wolontariatu mogą zgłaszać się także osoby niepełnoletnie, ale tu trzeba mieć zgodę opiekunów:

Mogą być osoby powyżej 16 roku życia za zgodą rodziców bądź pod opieką swoich nauczycieli, bo też zaktywizowały się szkoły. Nauczyciele zabierają grupy swoich uczniów i też przyjeżdżają nam pomóc w Olsztynie, szczególnie w zakresie animacji o organizacji zajęć integracyjnych.

Jak dodaje przedstawicielka Caritas, olsztyńska placówka ma pod opieką stałą grupę dzieci, ale w tym trudnym czasie potrzeby na miejscu są większe:

Przyjęliśmy grupę 80 dzieci. Przyjechali oni ze swoimi opiekunami z placówek, natomiast to jest taka sytuacja nadzwyczajna. Opiekunowie są zobowiązani do opieki nad nimi przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, więc my jako organizacja, która przyjęła tę grupę, chcemy im dopomóc i wyręczyć, że mieli czas na odpoczynek. Dlatego organizujemy im dodatkowe zajęcia, pomoc w opiece nad dziećmi tak, żeby opiekunowie z Ukrainy mogli trochę odpocząć

– zachęcała do pomocy Paulina Gradek.

Aby zostać wolontariuszem Caritas, wystarczy wysłać wiadomość SMS o treści „wolontariat” na numer 694 621 785 lub 504 469 747, a następnie poczekać na kontakt ze strony Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024