Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Caritas poszukuje wolontariuszy

Facebook Twitter

Częstochowski oddział Caritas poszukuje osób odpowiedzialnych, zaangażowanych, mających chęci do poświęcenia czasu innym, którzy chcieliby zostać wolontariuszami.

fot. www.facebook.com/pg/caritas.czestochowa

Nieważny jest wiek. Ważne natomiast jest dysponowanie wolnym czasem.

Każdy, kto ma ochotę zostać wolontariuszem może być osobą pełnoletnią lub niepełnoletnią. Osoby które nie ukończyły 18-stego roku życia zazwyczaj biorą udział w naszym wolontariacie poprzez szkolne koła Caritas i w szkołach mają opiekuna (…). Jeżeli ktoś jest pełnoletni może zgłosić się tutaj, już do nas do siedziby i w naszej siedzibie od godziny 8:00 do 15:00. Na miejscu wytłumaczymy dokładnie na czym ten wolontariat polega, sprawdzimy w jakim zakresie dana osoba chciałaby działać.

Są dwa rodzaje wolontariatu:

Mamy wolontariat stały i wolontariat akcyjny. W wolontariacie stałym ktoś przeznacza regularnie swój czas np. godzinę tygodniowo lub godzinę miesięcznie na jakieś działanie. Może być to pomoc w wydawaniu żywności, może być to pomoc w nauce dzieciaków czy korepetycje. Jeżeli mówimy o wolontariacie akcyjnym, są to np.: nasze zbiórki żywności, jest to wigilia dla bezdomnych, działania, które odbywają się raz w roku typu kolonie u zimowiska.

– o szczegółach mówiła Marta Cierpiał z częstochowskiej Caritas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj