Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Były żużlowiec Włókniarza Rafał Sz. skazany na 9 lat i 4 miesiące więzienia

Facebook Twitter

Były żużlowiec Rafał Sz. usłyszał wyrok za spowodowanie wypadku drogowego, nieudzielenie pomocy poszkodowanej kobiecie i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wyrok zapadł we wtorek (9.11) przed Sądem Rejonowym w Rybniku.

O tej sprawie jest głośno, zwłaszcza wśród kibiców czarnego sportu.

Rafał Sz. to znany, doskonały niegdyś żużlowiec. 39 latek przez kilka lat jeździł także w barwach częstochowskiego Włókniarza. Mężczyzna usłyszał wyrok za spowodowanie wypadku. Do zdarzenia doszło 24 marca 2020 roku na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Rafał Sz. podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka mazdą kierowaną przez 34-latkę. Mężczyzna nie zatrzymał się, nie udzielił kobiecie pierwszej pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia, jak się później okazało być pod wpływem alkoholu. 34 letnia poszkodowana do dzisiaj walczy o powrót do zdrowia. Prokurator żądał 13 lat kary więzienia.

Ostatecznie Sąd skazał Rafała Sz. na 9 lat i 4 miesiące odsiadki.

Były żużlowiec musi też zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanej, 10 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a do końca życia ma zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. Wyrok jest nieprawomocny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj