Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie”. Zbiórka wśród młodych piłkarzy!

Facebook Twitter

„Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie”. Tak nazywa się zbiórka zainicjowana przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Działacze zwrócili się do klubów sportowych, jakie działają w regionie z prośbą o buty do grania w piłkę. Ta prośba poszła dalej w świat, do młodych piłkarzy i ich rodziców... O jakie buty chodzi?

fot. Pixabay

Posłuchajcie Marcina Piwnickiego.

Chodzi o buty sportowe, nie muszą to być korki, buty używane, ale czyste, no i w dobrym stanie, tak by mogły jeszcze posłużyć dzieciakom z Kamerunu. Zbiórkę wymyślił Tadeusz Mazia, działacz Ślaskiego Związku Piłki Nożnej. Widział jak dzieci w Kamerunie grają w piłkę, z pasją i zaangażowaniem, każdy kawałek w miarę równej powierzchni to u nich boisko. Problem w tym, ze dzieci grają na bosaka. Dlatego zaczął zbierać buty, kolejne kluby w regionie publikują prośbę, wraz z instrukcją, jak zapakować i dokąd je dostarczyć. Transport szykowany jest na koniec marca, więc jest czas na przejrzenie szafek z butami. I jeszcze jedno za każde 5 par, Związek Piłki Nożnej daje piłkę.

Odwiedziłem cztery szkółki piłkarskie. Przekonałem się na własne oczy, że dzieci w Kamerunie grają w piłkę na bosaka. Zobaczyłem też w jakich warunkach trenują i byłem zaskoczony tym, że niemal każdy kawałek w miarę równej powierzchni służy im za boisko. Nawet gdy jechałem z Duali do Jaunde, czyli z największego miasta tego kraju do stolicy, a droga prowadziła przez busz to na każdym placu widziałem dzieci biegające za piłką. Naprawdę grają wszędzie i moje serca pasjonata piłki nożnej naprawdę się cieszyło, a jednocześnie rosła chęć pomocy tym młodym piłkarzom i z największą przyjemnością dawałem im pierwsze buty, które dotarły do mnie w pierwszych dniach po ogłoszeniu akcji oraz koszulki przekazane przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Przekazałem to co zabrałem do walizki.

– mówi Tadeusz Maziarz, działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Po powrocie do rodzinnej Wielowsi Tadeusz Maziarz, pomysłodawca akcji „Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie” z radością przyjął informacje, że akcja zatacza coraz większe kręgi. Biorą w niej udział nie tylko śląskie kluby, ale włączają się także instytucje, firmy i kluby z Polski, a nawet z zagranicy. Dlatego trzeba to wszystko poukładać tak, żeby nikt z ludzi dobrej woli się nie zniechęcił, a piłkarskich butów dla dzieci w Kamerunie przybywało.

– czytamy na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Cztery kroki na drodze, którą należy przejść, żeby wziąć udział w akcji „Piłki za buty dla dzieci w Kamerunie”.

1. Znajdź niepotrzebne już Tobie buty piłkarskie i wyczyść je.
2. Zanieś je do Twojego klubu piłkarskiego, który po zebraniu większej ilości przekaże buty organizatorom akcji.
3. Klub spakuje i dostarczy piłkarskie buty na jeden z podanych niżej adresów:
– Tadeusz Maziarz, ul. Parkowa 5, 44-187 Wielowieś;
(kontakt: info@fcsparta.eu)
– Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Plac Warszawski 5, 41-800 Zabrze;
(kontakt: zabrze@slzpn.pl i tel. 501-857-917)
– Śląski Związek Piłki Nożnej, ul. Francuska 32, 40-028 Katowice;
(kontakt: slaski@zpn.pl i tel. 504-260-174);
4. Za każde pięć par dostarczonych w ten sposób pomysłodawca akcji Tadeusz Maziarz – działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej – nagrodzi klub 1 piłką:
– za buty dostarczone osobiście do siedziby Śląskiego ZPN piłki otrzymasz „od ręki”;
– za buty przekazane na pozostałe adresy oraz przesłane do siedziby Śląskiego ZPN piłki otrzymasz pocztą.

Ze względu na terminy wysyłania kontenerów do Kamerunu akcja „Piłki za buty dla dzieci w Kamerunie” trwa do 30 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj