StartWiadomość dnia Wiadomości

Buspasem szybciej chociaż niezgodnie z przepisami…

W kierunku Rynku Wieluńskiego mamy tylko jeden pas do jazdy na wprost, co powoduje korki i konieczność długiego oczekiwania na zielone światło w godzinach szczytu. Jak pisze słuchacz częstym jest popełnianie wykroczeń przez kierowców, którzy zniecierpliwieni omijają korki i jadą na wprost buspasem, gdzie pojawia się niewiele taksówek i autobusów. Faktycznie jeden pas musi przejąć największy ruch kierujących się w stronę Kłobucka i na Opole. Jak zauważył częstochowianin, korki spotęgują się jeszcze, gdy stanie zapowiadana przez drogowców sygnalizacja świetlna na pobliskim przejściu dla pieszych w al. Jana Pawła II.

Jak się okazuje problem jest znany policji, która stacjonuje w głównej siedzibie tuż obok, a patrole drogówki niejednokrotnie podejmowały akcje kontrolne na tym ruchliwym skrzyżowaniu.

Mówi asp. Marta Kaczyńska z częstochowskiej komendy policji. Czy ruch na tym obleganym skrzyżowaniu musi być zorganizowany w taki sposób? Z takim pytaniem udaliśmy się do rzecznika w zarządzie dróg.

Informuje Maciej Hasik, który zauważa, że w dalszej perspektywie jest plan przebudowy i zmian na omawianym skrzyżowaniu. Jednocześnie być może drogowcy sprawdzą, czy wprowadzone przed laty wydzielenie busa pasa w tym miejscu sprawdza się w codziennym ruchu. Tematem interesował się Mariusz Osyra.

Zostaw komentarz