StartWiadomość dnia Wiadomości

Burzą garaże, przedłużają Racławicką w Częstochowie

Teren na zapleczu II Alei jest już placem budowy, co oznacza że definitywnie zniknął stąd przede wszystkim dziki plac parkingowy, bardzo chętnie dotąd użytkowany przez kierowców.  Co ważne efektem pracy koparek i spychaczy są wyburzone garaże, o które od dawna toczył się spór. To w zasadzie przygotowanie terenu pod zasadniczą budowę nowego drogowego śladu w centrum Częstochowy. Przypomnijmy jednak, że po zakończeniu budowy nowej jezdni, mieszkańcy Śródmieścia mają uzyskać prawdziwie cywilizowane miejsca parkingowe.

Z Racławickiej i Kilińskiego obok pogotowia będzie prowadzić nowa nitka drogi wraz ze ścieżką rowerową i połączy się z ul. Staszica. Potem na pobliskim terenie zostanie zbudowany jeszcze plac zabaw.

Prace są prowadzone w szybkim tempie, bo wykonawca ma uporać się z budową nowej nitki w centrum miasta do końca listopada. Zgodnie z opracowaną dokumentacją łącznik Racławickiej i Staszica, planowany od dwóch lat przechodzi przez garaże, które po konsultacjach z mieszkańcami trzeba było wyburzyć. Przymiarki do tej budowy rozpoczęły się już w 2014 roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 3 mln zł.

Co dzieje się na miejscu możecie zobaczyć na Facebooku Radia JURA TUTAJ!

Zostaw komentarz