Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budżet partycypacyjny w Częstochowie został podzielony

Facebook Twitter

Wiemy już na co mieszkańcy chcą przeznaczyć blisko 6 mln złotych. Na część zgłoszonych propozycji pieniędzy zabraknie, ale bogatsi w nowe narzędzie poradziliśmy sobie całkiem nieźle z rozdziałem pół procenta częstochowskich funduszy miejskich.

Co najważniejsze o wykorzystaniu tej części budżetu miasta mogliśmy osobiście decydować w głosowaniu. Swój głos o tym czego nam w mieście i poszczególnych dzielnicach potrzeba wyraziło blisko 15 tys. mieszkańców.

Wśród propozycji ogólnomiejskich wyraziliśmy się jasno. Chcemy przyszkolnych boisk, remontu ogólnodostępnych miejskich sanitariatów, przejścia dla pieszych przy estakadzie na Rakowie, skateparku dla młodzieży, który ma stanąć w parku na Lisińcu. Wsparliśmy funduszami także remont bibliotecznych filii oraz przeznaczyliśmy pieniądze na wyposażenie twistów w bezprzewodowy internet. Ponadto częstochowskie parki mają ozdobić wiersze wyryte na kamieniach.

Władze miasta przyznają, że zainteresowanie przerosło oczekiwania urzędników. Po podliczeniu głosów powstała długa lista inwestycji, które zyskają poszczególne częstochowskie dzielnice.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023