Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budżet obywatelski w Częstochowie: Zadania zgłaszamy do 20 czerwca

Facebook Twitter

Budżet obywatelski w Częstochowie startuje już za kilka dni. 27 maja rusza nabór wniosków, są też w tym roku ważne zmiany w jego zasadach.

Budżet obywatelski w Częstochowie
fot.czestochowa.pl

Budżet obywatelski w Częstochowie

W tej 11. edycji do 20 czerwca potrwa nabór projektów od mieszkańców, którzy swoimi pomysłami chcą zainteresować głosujących w ramach Budżetu Obywatelskiego. Można to zrobić zwyczajowo drogą elektroniczną – na platformie online, ale tym razem, aby zgłosić zadanie, konieczne jest założenie konta użytkownika. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, miasto uruchomi stacjonarny punkt naboru projektów w USC przy ul. Focha.

Jest jeszcze jedna ważna zmiana. Podczas wymyślania projektu o charakterze ogólnomiejskim należy dołączyć skan lub zdjęcie listy co najmniej 60 mieszkańców Częstochowy, którzy popierają takie zadanie – poinformował rzecznik magistratu. Wzór listy poparcia można pobrać ze strony miejskiej czestochowa.pl.

Warto też swoje pomysły promować – aby zadanie mogło wejść do realizacji, musi przekroczyć w głosowaniu minimalny próg poparcia – to 1000 pkt dla projektów ogólnomiejskich i 300 pkt dla dzielnicowych. Nowością ma być też podgląd wyników, będziemy widzieć je na żywo na stronie budżetu obywatelskiego.

Do rozdysponowania jest blisko 10 mln zł. Głosowanie odbędzie się od 23 września do 7 października.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj