Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budują przedłużenie Korfantego. Duża inwestycja za 60 mln do jesieni 2024 roku

Facebook Twitter

Kierowcy i mieszkańcy czekają na usprawnienie ruchu między Częstochową a Olsztynem. Jeszcze na ponad półtora roku zaplanowano inwestycję przy przedłużeniu ul. Korfantego do Bugajskiej.

fot. czestochowa.pl

Prace trwają, ale jest ich do wykonania bardzo dużo, wszystko powinno być gotowe do jesieni 2024 roku.

Maciej Hasik: Budowa przedłużenia ulicy Korfantego do ulicy Bugajskiej za niespełna 60 mln zł. Mieszkańcy miasta zyskają dzięki niej alternatywne połączenie drogowe z drogą krajową 46, wylot na Jurę i w stronę Jędrzejowa, Kielc, a piesi i rowerzyści zaś komfortową infrastrukturę do rekreacji, która zepnie z miastem istniejącą na granicy Częstochowy i Olsztyna sieć ciągów pieszo rowerowych.

Budowane przedłużenie ul. Korfantego, od Skweru Lotników do ul. Bugajskiej, będzie dodatkowym wylotem z miasta w stronę Jury.

fot. czestochowa.pl

Jak informuje samorząd inwestycja pozwoli stworzyć wygodne połączenie turystyczne, komunikacyjne, ale również biznesowe

– dodaje Maciej Hasik, rzecznik MZD.

Maciej Hasik: Firmy prowadzące duże zakłady przemysłowe na terenach aktywności gospodarczej naszego miasta będą dysponowały znakomitym zapleczem komunikacyjnym. To kontynuacja inwestycji przeprowadzonej w ciągu ulicy Korfantego pomiędzy Rondem Szwejkowskiego a Skwerem Lotników, którą miasto zrealizowało przed kilkoma laty. Prace budowlane postępują zgodnie z planem. Ich finał, zgodnie z zapisami umownymi, przewidziano najpóźniej na jesieni przyszłego roku.

Inwestycja jest duża i kosztowna, stąd długi czas jej realizacji.

fot. czestochowa.pl

Wiele elementów jest na liście do przebudowy, ale powstaną też nowe elementy infrastruktury drogowej:

Maciej Hasik: Wykonanie konstrukcji jezdni, poboczy, ciągów pieszo rowerowych, chodników, zatok autobusowych, nowej drogi oraz przewidywanych dróg towarzyszących, w tym niezbędnych łączników, budowy obiektu kolejowego relacji Częstochowa Kielce, budowę obiektu drogowego w ciągu jednej z łącznicy nad ciągiem pieszo rowerowym. Realizacja zadania kosztuje 59 mln zł, z czego 30 mln stanowić będzie dofinansowanie uzyskane przez miasto z funduszu inwestycyjnego Polskiego Ładu, a pozostała kwota zostanie zabezpieczona ze środków własnych

– informował rzecznik zarządu dróg w Częstochowie, Maciej Hasik.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023