Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budują nowe mieszkania. Blok komunalny przy ul. Syrokomli gotowy na czerwiec

Facebook Twitter

Za pół roku będzie gotowy nowy blok komunalny w Częstochowie. Dzięki temu o ponad 20 osób powinna skrócić się kolejka oczekujących na swoje lokum w miejskich zasobach.

fot. stux / pixabay.com

Najnowsza inwestycja prowadzona jest na Rakowie przy ul. Syrokomli. 24 mieszkania czynszowe mają być ukończone w czerwcu:

Już jest budynek wzniesiony, zamontowana jest stolarka okienna i drzwiowa, trwają prace instalacyjne wewnątrz. Cieszymy się, że również obok deweloperzy zaczęli budować budynki, więc tak przyczyniliśmy się trochę do rewitalizacji i rozbudowy tego miejsca. W Częstochowie – myślę, że w przyszłym roku – kolejne mieszkania przed nami. W planach mamy budowę kolejnych bloków w Częstochowie.

Jak zapowiada Michał Konieczny – naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta, samorząd stawia na budownictwo komunalne. Ważne są nowopowstające budynki mieszkalne, których brakuje w mieście. Następny planowany jest na „Groszu”:

Na pewno możemy mówić o najbliższej przyszłości, będziemy się starali rozpisać przetarg i rozpocząć budowę w przyszłym roku kolejnego bloku przy. Bardowskiego – tam kilka lat temu powstały budynki komunalne. Wyczyściliśmy kolejną działkę, stąd możliwa ta rozbudowa. Myślimy o budynku przy ul. Krakowskiej, w miejsce wyburzonych w tej chwili. Jeszcze mamy dalsze plany, nie wszystkie mogę zdradzić. Nie wiem, czy na wszystkie uda się pozyskać środki budżetowe i zewnętrzne.

W fazie planowania jest także budowa mieszkań czynszowych na „Starym Mieście, więcej szczegółów powinniśmy poznać w 2022 roku

– dodaje naczelnik Michał Konieczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj