Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budują dom dla niepełnosprawnych. Może być gotowy już za rok. Nadal można pomóc w jego powstawaniu

Facebook Twitter

Budują dom dla osób z niepełnosprawnością, które w dużym stopniu mogą nauczyć się samodzielności. Wciąż jeszcze proszą o pomoc, w tym rzeczową, bo materiały budowlane, które pozwolą wykończyć Dom Oczami Brata - są niezbędne.

fot. facebook.com/DomOczamiBrata

Wszystko po to, aby kilkunastu podopiecznych znalazło tutaj dla siebie miejsce:

Naprawdę centrum aktywności z prawdziwego zdarzenia, gdzie najważniejszą dla nas misją jest wsparcie osób z niepełnosprawnością. Nie zapominamy też o tym walorze społecznym, artystycznym. Dramatyczny apel o materiały budowlane i wsparcie finansowe nadal trwa. Nadal budujemy i na dobrą sprawę budowa nie miała przestoju, z czego się bardzo cieszymy. Teraz chcemy doprowadzić do tego, aby dom jak najszybciej był wybudowany w tzw. stanie surowym – zamkniętym. Wstawiamy już okna, mamy już dach, są kładzione płyty.

Dom cały czas budujemy i nie zwalniamy tempa

– przyznaje prezes Fundacji Oczami Brata – Paweł Bilski. Powstaną w placówce specjalne, chronione mieszkania gdzie osoby z niepełnosprawnością będą mogły budować samodzielnie życie.

fot. facebook.com/DomOczamiBrata

To nie wszystko, bo ambicje są o wiele większe. To miejsce ma żyć artystycznie, społecznie i kulturalnie:

Budujemy dom, który składa się z dwóch części – dla mieszkańców, 16 osób, docelowo zamieszka w dwóch mieszkaniach po 8 osób na parterze i na piętrze, osób z niepełnosprawnością, których stan zdrowia, rodzaj niepełnosprawności nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie albo też wiek rodziców/ opiekunów. Budynek obok, który będzie też połączony ma część rehabilitacyjną. Dla nas jest to szczególnie ważne, aby też zapraszać lokalną społeczność, mieszkańców dzielnicy Błeszno, bo tam budujemy ten dom, do tego, aby tam organizować różne wydarzenia artystyczne, kulturalne, żeby same osoby z niepełnosprawnością miały też swoją przestrzeń do zajęć i swojej terapii.

Naszym rozmówcą był Paweł Bilski z Fundacji Oczami Brata. Przypomnijmy dom dla podopiecznych powstaje w częstochowskiej dzielnicy Błeszno. Jest szansa, że będzie gotowy już za rok.

fot. facebook.com/DomOczamiBrata

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022