Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budowa odwodnienia na Tysiącleciu, w rejonie Traugutta rusza już we wrześniu

Facebook Twitter

Zapowiadana jest kolejna duża inwestycja drogowo-odwodnieniowa na terenie miasta. Tym razem czeka nas przebudowa ul. Traugutta. Tego typu przedsięwzięcia są kontynuowane w Częstochowie, po budowie odwodnienia w Kiedrzynie, Grabówce i Północy.

Samorząd chce poprawić jednocześnie komunikację i gospodarkę wodami opadowymi w dzielnicy Tysiąclecie.

Koszt całości zadania wynosi około 8 mln 800 tys. złotych. Dzięki prolongacie dofinansowania z przebudowy ul. Św. Brata Alberta, która niedawno została zakończona, część środków – ok. 3 mln 450 tys. złotych będzie pochodzić z dofinansowania przekazanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Pozostała część to środki własne z budżetu miasta Częstochowy.

Są pieniądze na ten cel, które zostaną spożytkowane na budowę kolejnej części odwodnienia miasta.

Prace ruszą w najbliższych tygodniach, zajmą około roku

– mówi Maciej Hasik z zarządu dróg.

Plac budowy został przekazany wykonawcy. Przedsiębiorstwo budowy dróg i mostów z Mińska Mazowieckiego rozpocznie roboty budowlane w terenie na początku września. Finał prac planowany jest na koniec września przyszłego roku. Zostanie zrealizowana m.in. budowa kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami i zbiornika chłonno-odparowującego, budowa drogi, budowa zjazdów i chodnika oraz budowa skrzyżowań z ulicami przyległymi i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Przebudowany zostanie wodociąg i sieć gazowa, powstanie też nowe oświetlenie uliczne.

O kolejnej odwodnieniowej inwestycji informował nas rzecznik MZDiT Maciej Hasik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj