Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budowa A1. Samorządowcy piszą do ministra w sprawie zniszczonych dróg oraz hałasu

Facebook Twitter

Do Ministra Infrastruktury ma trafić wniosek samorządowców subregionu północnego województwa śląskiego. Chodzi o środki finansowe na dostosowanie dróg gminnych i powiatowych do zmienionej sytuacji komunikacyjnej. Ma to oczywiście związek z przebiegającą przez ten teren autostradą A1. 

Wiele z nich jest już zniszczonych przez tranzyt. Wnioskować więc do ministerstwa chce starosta kłobucki Henryk Kiepura, który zauważył jak wzmógł się ruch na drogach gminnych i powiatowych przy dojazdach do A1-ki. W przypadku powiatu kłobuckiego problemy związane z drogami pojawiły się na terenie gmin Wręczyca Wielka i Kłobuck, szczególnie rozjeżdżone są drogi w Szarlejce, Kalei i Białej. Zwiększony ruch powoduje zużycie dróg i znaczne pogorszenie bezpieczeństwa na tych odcinkach.

Niektóre z dróg nie mają też potrzebnych chodników dla pieszych. Na takie inwestycje potrzebne są zewnętrzne środki, niż tylko gminne, dlatego samorządowcy będą pisać do resortu infrastruktury w tym temacie. Drugim problemem w sąsiedztwie A1 jest hałas, który sygnalizują mieszkańcy, być może uda się postawić potrzebne dodatkowe ekrany dźwiękochłonne. Trwają rozmowy z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj